Znaczenie dobrego stanu chłodnicy

Chłodnica, jak wspomniano, jest elementem układu chłodzenia pojazdu. Zawiera kilka kanałów prowadzących do bloku silnika, a także głowicę cylindra, która otacza komory spalania i przenosi przez nie ciecz, wentylator, termostat a także pompę wodną do pobierania powietrza przez chłodnicę. Ponadto kanały zasilające nagrzewnicę, która pobiera ciepło z płynu, aby doprowadzić gorące powietrze do środka samochodu.

Chłodnicy klimatyzacji

Klimatyzatory nie są częścią tego samego systemu chłodzenia, jednak mogą działać w połączeniu z nagrzewnicą, szczególnie gdy istnieje potrzeba osuszania powietrza w kabinie. Przednia część chłodnicy, ma parownik, który jest wypełniony czynnikiem chłodniczym absorbującym ciepło z powietrza, które wpływa do pojazdu.

Dlaczego naprawa i konserwacja chłodnicy klimatyzacji jest ważna?

Utrzymanie każdego systemu w stanie gotowym do wykonywania ważnych funkcji w samochodzie wymaga regularnej konserwacji lub serwisu. Zarówno system ogrzewania, jak i chłodnica w Twoim pojeździe wymagają płukania co 2 lata, aby wyeliminować rdzę, zatory i korozję, które mogą utrudniać ich działanie. Każda z takich części może ulec uszkodzeniu lub zużyciu a węże mogą przeciekać.

Kontynuuj czytanie pełnego artykułu na temat o chłodnicy klimatyzacji.

Posty z tej samej kategorii: