Jak wykorzystać światła tylne do identyfikacji samochodu

Czy można wykorzystać światła tylne samochodu do identyfikacji samochodu? 

Wyobraź sobie, że jedziesz samochodem w deszczową noc. Nagle tuż za Tobą pojawia się samochód z wyłączonymi reflektorami. 

Wiedząc, jak bardzo jest to niebezpieczne, chcesz zidentyfikować model i markę pojazdu, abyś mógł zgłosić go odpowiednio na policję. Ale aby to zrobić, musisz wiedzieć, jaki to samochód, abyś mógł dostarczyć władzom wystarczających informacji i pomóc im znaleźć jego kierowcę. 

Wielu kierowców zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest używanie tylnych świateł w nocy, ale niewielu z nich wie, że tak naprawdę można ich użyć do identyfikacji samochodu. Ucząc się rozpoznawać samochody po ich światłach tylnych, łatwiej będzie Ci określić producenta pojazdu niezależnie od czasu, nawet w warunkach słabego oświetlenia. Jest to informacja krytyczna, która może uratować życie. 

Wielu kierowców zdaje sobie sprawę z tego.

Jak rozpoznać samochód po światłach tylnych?

Światła tylne są jednymi z najważniejszych elementów każdego pojazdu. Nie tylko pomagają one kierowcom lepiej widzieć w nocy, ponieważ te również ostrzegają innych kierowców za każdym razem, gdy pojazd skręca lub zatrzymuje się. Z tego powodu koniecznie trzeba nauczyć się rozpoznawać samochód po tylnych światłach. 

Oto rzeczy, na które trzeba uważać, próbując rozpoznać pojazd na podstawie świateł tylnych samochodu. 

  • Przyjrzyj się dobrze kształtowi świateł tylnych. Te światła mogą występować we wszystkich rodzajach kształtów, ale często są prostokątne lub okrągłe. Pojazd z dwoma okrągłymi światłami tylnymi to najprawdopodobniej SUV lub ciężarówka. Jest to prawdopodobnie samochód, który jest prostokątny. Ale oczywiście zawsze znajdą się wyjątki od tej reguły. Jeśli nie jesteś pewien, jaki to rodzaj pojazdu, musisz sprawdzić resztę jego cech. 
  • Zwróć uwagę na rozmiar pojazdu, ponieważ to również pomoże Ci go zidentyfikować. Jeśli należy do mniejszego końca, to prawdopodobnie jest to samochód kompaktowy. Jeśli jest duży, pojazd jest prawdopodobnie samochodem pełnowymiarowym.
  • Zbadaj kolor świateł tylnych samochodu. Możesz rozpoznać pojazd na podstawie koloru jego oświetlenia. Jeśli jest ono czerwone, na przykład, jest to prawdopodobnie samochód. Jeśli jest biały, to prawdopodobnie jest to ciężarówka lub SUV. 
  • Na koniec dobrze przyjrzyj się pozycji tylnych świateł samochodu. Możesz również zidentyfikować pojazd w zależności od położenia świateł. Na przykład, jeśli światło znajduje się po lewej stronie pojazdu, to prawdopodobnie jest to model z Azji lub Europy. Prawdopodobnie zobaczysz światło tylne po prawej części, jeśli samochód pochodzi z Ameryki Północnej. 

Jazda w warunkach słabego oświetlenia może być dość ryzykowna, a ostatnią rzeczą, której chcesz, jest dzielenie drogi z pozbawionymi skrupułów i nieostrożnymi kierowcami. Jednak próbując swojej nowej umiejętności identyfikacji samochodu za pomocą jego tylnych świateł, możesz zrobić dużą różnicę, a nawet uratować życie. 

Posty z tej samej kategorii: