Jak znaleźć idealne łóżko piętrowe do swojego wnętrza?

Łóżko piętrowe to idealny wybór nie tylko ze względu na oszczędność miejsca w domu. Ten specjalny rodzaj łóżka może być nawet kluczem do zapewnienia dzieciom przyjemnego dzieciństwa. 

Łóżka piętrowe są ulubionymi łóżkami dzieci, ponieważ dodają odrobinę przygody do ich nocy. Łóżka te tylko pomagają rozwijać wyobraźnię, ponieważ sprawiają, że maluchy czują się, jakby spały we własnym forcie, zwłaszcza gdy dolna prycza jest owinięta kocem. Zapewniają również, że nawet jeśli rodzeństwo dzieli tę samą sypialnię, nadal czują się komfortowo, wiedząc, że mają przestrzeń, którą mogą nazwać własną. 

Jeśli obecnie szukasz najlepszych łóżek piętrowych do sypialni dziecięcej lub pokoju gościnnego, prawdopodobnie masz trudności z wyborem tego właściwego. W końcu łóżka piętrowe są dostępne we wszystkich rozmiarach, stylach, kształtach i kolorach z różnymi cechami, które mogą utrudniać podejmowanie decyzji. 

Aby to ułatwić, poniżej znajduje się kilka wskazówek, które posłużą jako przewodnik w znalezieniu idealnego łóżka do wnętrza. 

Łóżko piętrowe to idealny wybór nie tylko ze względu na oszczędność miejsca w domu.

Sprawdź opcje przechowywania

Niektóre łóżka piętrowe są często wyposażone w dodatkowe opcje przechowywania. Łóżka te mogą zdziałać cuda jako doskonała oszczędność miejsca nawet w małych i ciasnych pokojach. Dodatkowe miejsce do przechowywania to jedna z największych zalet tych łóżek. Większość modeli posiada schody otwierające się do przedziałów, w których dzieci mogą przechowywać swoje ubrania i drobne przedmioty, takie jak zabawki. 

Niektóre z tych łóżek mają również wbudowane komody, szuflady i regały. Można je znaleźć pod spodem łóżka lub z boku łóżka piętrowego. Jeśli bok łóżka piętrowego ma wbudowany regał lub komodę, górne łóżko będzie leżeć normalnie przy ścianie, a dolne łóżko będzie miało poduszki oparte o ścianę.

Możesz także zdecydować się na projekt loftu z przestrzenią poniżej i łóżkiem na górze. Daje to doskonałą okazję do umieszczenia biurka z miejscem do przechowywania lub komody pod górną pryczą. 

Wybierz odpowiednią konfigurację i materiał 

Jak wspomniano wcześniej, można znaleźć łóżka piętrowe w kilku różnych konfiguracjach, stylach i kolorach. Aby zaoszczędzić sobie zamieszania, najlepiej zacząć od wybrania odpowiedniego materiału. Wiele dzisiejszych łóżek piętrowych jest wykonanych z drewna lub metalu. 

Chociaż metal jest tańszy i trwalszy, wiele osób nie przepada za jego wyglądem, nie wspominając o tym, że może nie oferować takiego samego poziomu komfortu. Z drugiej strony, drewno może być droższe, ale również wygląda bardziej szykownie w każdym wnętrzu.

Gdy już zdecydujesz się na materiał, nadszedł czas, aby określić, jak chcesz ustawić łóżko piętrowe. Standardowa konfiguracja łóżek piętrowych to dwa podwójne łóżka ustawione jedno na drugim. Ale oczywiście zawsze możesz zdecydować się na większe materace, takie jak queen lub fulls. Możesz także wybrać łóżko podwójne na górną pryczę i duży materac na dolną. 

Łóżka piętrowe są ulubionymi łóżkami dzieci, ponieważ dodają odrobinę przygody do ich nocy.

Potrójne łóżka piętrowe to kolejna opcja, w której trzy podwójne łóżka są ułożone jedno za drugim. Często spotyka się również modele potrójne z tylko dwoma poziomami, ale w kształcie litery L, aby zapewnić łatwe dopasowanie nawet w rogach. 

Pufy to kolejny znany standardowy styl z dodatkowym łóżkiem, które można wysunąć spod dolnej pryczy. Łóżka piętrowe typu futon posiadają kanapę pod łóżkiem podwójnym. Wreszcie, można również uzyskać loft z przestrzenią poniżej i pojedynczym łóżkiem powyżej. 

Drabina kontra schody

Dzieci będą musiały użyć drabiny lub schodów, aby dostać się na górną pryczę. Do wyboru są trzy główne typy: schody, drabina kątowa lub drabina prosta. Każda z tych opcji ma swoje zalety i wady. 

Drabina prosta jest najtańsza i najczęściej stosowana, ale jest też najmniej bezpieczna. Tymczasem drabina kątowa jest bezpieczna, ale może zajmować więcej miejsca na podłodze. Jak dotąd, schody są najbezpieczniejszym wyborem, ale są również najdroższe, nie wspominając o tym, że zajmują również najwięcej miejsca. 

Aby określić właściwy wybór dla swoich dzieci, należy wziąć pod uwagę ilość dostępnego miejsca i czy ich bezpieczeństwo jest nadal głównym zmartwieniem. Kolejnym czynnikiem, o którym należy pamiętać, jest komfort. 

Schody to najłatwiejszy i najwygodniejszy wybór. Ale jeśli zdecydujesz się na drabinę, upewnij się, że wybierzesz taką z wystarczająco dużymi szczeblami. Należy również wziąć pod uwagę wiek dzieci. Młodszym dzieciom może być trudniej schodzić i wchodzić po drabinie. Należy również zapytać dzieci, która drabina będzie dla nich najwygodniejsza. 

Jeśli obecnie szukasz najlepszych łóżek piętrowych do sypialni dziecięcej lub pokoju gościnnego, prawdopodobnie masz trudności z wyborem tego właściwego.

Rozważ wysokość i rozmiar

Po podjęciu decyzji o konfiguracji i materiale, rozmiar jest kolejnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę. Rozmiar wybranego łóżka piętrowego w dużej mierze decyduje o tym, które z nich będzie dla Ciebie odpowiednie, niezależnie od tego, czy będzie to łóżko podwójne, czy większe. Ale zawsze możesz wybrać łóżko o unikalnym rozmiarze. 

Na przykład, możesz zdecydować się na podwójne łóżka XL, które dodają pięć cali do długości materaca i są idealne dla wysokich dzieci. Można również znaleźć pełny materac XL, jeśli wolisz coś większego. Dla mniejszych dzieci można wybrać krótkie łóżko piętrowe z krótszym materacem. 

Wysokość jest również ważnym czynnikiem podczas poszukiwań. Musisz upewnić się, że masz wystarczająco wysokie sufity, aby upewnić się, że twoje dzieci nie uderzą się w głowę za każdym razem, gdy usiądą w łóżku. Standardowe łóżka piętrowe mają wysokość od 50 do 65 cali, a niektóre osiągają nawet więcej niż 77 cali. 

Łóżka piętrowe z trzema łóżkami będą znacznie wyższe. Aby uchronić dziecko śpiące na górnym łóżku przed uderzeniem głową, należy upewnić się, że odległość między górną częścią materaca a sufitem wynosi od 33 do 38 cali

Skorzystaj z tych wskazówek i już wkrótce znajdź najlepsze łóżko piętrowe do swojego wnętrza!

Posty z tej samej kategorii: