Poznaj wyjątkową tradycję rowerów Bianchi

Rowery Bianchi są popularne nie bez powodu – Eduardo Bianchi jest jednym z najbardziej znanych nazwisk w świecie rowerów. Jeśli zawsze marzyłeś o tym, aby jeździć na rowerze Bianchi, to jest to doskonały moment, aby zapoznać się z jego historią i początkami. 

Kim jest Eduardo Bianchi?

Bianchi urodził się w 1865 r. w samym sercu Włoch, zaledwie kilka lat po ich zjednoczeniu, co było bardzo ważnym okresem dla społeczeństwa i gospodarki kraju. Wychowywał się w sierocińcu położonym w centrum miasta, gdzie zdobył wspaniałe wykształcenie i miał okazję zapoznać się z inżynierią mechaniczną. 

Marka szczyciła się wyjątkową jakością wykonania, stawiając na włoskie komponenty i części, dzięki czemu wszystkie tworzone przez nią rowery były perfekcyjne i w pełni włoskie w swej chwale.

Nastoletni Bianchi został wysłany jako praktykant do mechanika, a gdy zaczął zarabiać na siebie, zaczął również przekazywać datki na rzecz instytucji, która opiekowała się nim w okresie dorastania i dała mu cenny start w życiu. 

W 1885 roku, tuż przed 20th urodzinami Bianchiego, zdecydował się on otworzyć własną firmę mechaniczną i był więcej niż gotowy, aby działać na własną rękę. Miał wtedy jasne i proste motto: używać tylko najlepszych komponentów i dostarczać jak najlepsze produkty, z których marka jest dumna do dziś.

Firma była również odpowiedzialna za produkcję wielu przedmiotów o niezwykłych detalach, a pojazdy i narzędzia medyczne to dwie najbardziej owocne kategorie produktów, od których Bianchi zaczynał. 

Jednak jedna maszyna przyciągnęła uwagę i wyobraźnię Bianchiego, który wkrótce się nią zauroczył. Był to welocyped – rodzaj pojazdu napędzanego przez człowieka, który ma jedno lub więcej kół, a jego najbardziej rozpowszechnioną odmianą jest rower. W tamtych czasach konstruowano rowery, w których jedno koło było większe od drugiego. Bianchi nie uznał takiego rozwiązania za logiczne, co zainspirowało go do eksperymentów z kołami o jednakowej wielkości. 

Zawodnicy jeżdżący na rowerach Bianchi zawsze byli uważani za pretendentów do zwycięstwa w profesjonalnych wyścigach.

Wczesne dni rowerów Bianchi

Po wynalezieniu przez Johna Boyda Dunlopa opony pneumatycznej w 1887 r., Bianchi wypróbował tę samą technologię w 1888 r., co zrewolucjonizowało markę i zapewniło jej narodowy sukces. 

Sukces ten trwał do lat 90. XIX wieku, kiedy to podróże rowerowe stały się bardziej znanym środkiem transportu wśród ogółu społeczeństwa. Na przełomie dekad dwór królewski wezwał Bianchiego, aby nauczył królową Margaritę, jak prawidłowo jeździć na rowerze. 

Z tej okazji Bianchi przygotował całkowicie niestandardowy rower z osłoną łańcucha pokrytą diamentami. Zrobiło to na królowej Margaricie tak duże wrażenie, że jej udana przejażdżka rozniosła się po całej Portugalii i innych krajach włoskich, które chciały skorzystać z doświadczenia Bianchi. 

W 1895 roku dwór królewski wyznaczył firmę Bianchi na oficjalnego dostawcę. Zainteresowanie królewskie zbiegło się w czasie z rosnącą liczbą osób jeżdżących na rowerach.  

Jak można się było spodziewać, sport ten rozwinął się w bardziej konkurencyjny sposób. W całych Włoszech zaczęły powstawać liczne wyścigi krajowe, ponieważ ci, którzy podążali za kolarskim trendem, nie sprawdzali się w rywalizacji z innymi. Bianchi i jego firma byli w to naturalnie bardzo zaangażowani. Ten element rywalizacji działał na korzyść Bianchiego, ponieważ oznaczał stałe sposoby testowania różnych wynalazków i stałą presję, aby mieć pewność, że otrzymamy najlepszy rower.

W 1899 roku Giovanni Tomaselli odniósł pierwsze w historii zwycięstwo na rowerze Bianchi podczas Grand Prix de la Ville de Paris. To właśnie ten sukces sprawił, że rowery Bianchi stały się wiodącą marką handlową, a po zakończeniu kariery Tomaselli został głównym doradcą finansowym Bianchi.

Rowery te są zazwyczaj ponadczasowymi klasykami, które z pewnością zwrócą uwagę fanów kolarstwa i to w sposób uzasadniony.

Wyjątkowe i wyróżniające się cechy rowerów Bianchi

Wczesne lata kształtowania się marki ustawiły ją na doskonałość i wielkość, ale dopiero dzięki poświęceniu i ciężkiej pracy stała się ona legendarną marką w świecie rowerów. 

Marka szczyciła się wyjątkową jakością wykonania, stawiając na włoskie komponenty i części, dzięki czemu wszystkie tworzone przez nią rowery były perfekcyjne i w pełni włoskie w swej chwale. Ich zrozumienie i dbałość o proces tworzenia maszyny wyścigowej były zauważane zarówno przez utytułowanych kolarzy, jak i fanów sportu. Zawodnicy jeżdżący na rowerach Bianchi zawsze byli uważani za pretendentów do zwycięstwa w profesjonalnych wyścigach. 

Stare rowery Bianchi mogą być nadal w doskonałym stanie, a umiejętności i kunszt, z jakimi je wykonano, świadczą o tym, że wytrzymały próbę czasu. Rowery te są zazwyczaj ponadczasowymi klasykami, które z pewnością zwrócą uwagę fanów kolarstwa i to w sposób uzasadniony.  

Wczesne doświadczenia Bianchiego sprawiły, że marka była przygotowana na sukces pod warunkiem, że kontynuowano etos, który uważał za ważny, czyli umiejętności, wysokiej jakości części i dbałość o szczegóły. Oznacza to, że zawsze możesz być spokojny, wiedząc, że zabytkowe rowery Bianchi są optymalnej jakości.

Zapewne zauważyłeś wyraźny odcień zieleni i błękitu, który jest synonimem rowerów Bianchi. Właściwa nazwa dla tego koloru to Celeste. Ten włoski termin oznacza Niebiański, Błękitny lub Niebieski, i wystarczy jedno spojrzenie na ten kolor, aby zrozumieć, dlaczego tak jest. 

Większość marek dostępnych obecnie na rynku stara się stworzyć natychmiast rozpoznawalne logo. Jednak nic innego nie przyciąga uwagi tak, jak wyróżniający się kolor celeste. Rowerzyści mogą go łatwo zauważyć nawet z odległości kilku kilometrów i od razu rozpoznać markę roweru, co sprawia, że jest to lepszy wybór niż inne loga. 

Ten uroczy odcień zieleni i błękitu ma również swoją ciekawą historię. Istnieje wiele teorii na temat jego pochodzenia i tego, dlaczego stał się centralnym elementem tej popularnej marki. Niektóre z tych teorii dotyczą nieba w Mediolanie, nadmiaru farby wojskowej oraz oczu królowej Margarity. 

Następnym razem, gdy będziesz chciał pojeździć na rowerze, pamiętaj, że zawsze lepiej jest kupić świetny rower, a ta marka z pewnością stała się sławną i uznaną marką rowerów. Tak było i tak jest do dziś.

Posty z tej samej kategorii: