Wyjątkowe zabytki i atrakcje w Zagrzebiu

Kościół św. Marka

Kościół św. Marka rządzi placem o tej samej nazwie, znajdującym się w samym sercu Górnego Miasta. Jest on uważany za jeden z najsłynniejszych zabytków w mieście. 

Marka, to właśnie kościół jest pierwszą rzeczą, która przyciąga uwagę zwiedzających, dzięki swojemu charakterystycznemu dachowi, który robi niesamowite wrażenie. 

Dumnie prezentujące się herby Chorwacji i Zagrzebia płytki w kratkę wyjątkowo wyróżniają się na tle błękitnego nieba nad nimi i olśniewająco białego budynku pod nimi.

Kościół św. Marka w Zagrzebiu

Kościół św. Marka, którego historia sięga aż 13th wieku, jest fascynującym miejscem do odwiedzenia, a jego architektura czerpie z wpływów gotyckich i romańskich. Południowy portal kościoła jest gotycki, a na jego szczycie znajduje się kilka wspaniałych podobizn zapachów, będących świadectwem niezwykłego kunsztu rzemieślniczego. 

Oprócz wspaniałego wyglądu zewnętrznego kościoła, który bez wątpienia jest jego główną atrakcją, posiada on również równie piękne wnętrze z kilkoma wspaniałymi freskami pokrywającymi ściany. Wizyta w mieście nie będzie kompletna, jeśli nie poświęcisz trochę czasu na zwiedzanie kościoła św. 

Ulica Tkalciceva

Ulica Tkalciceva tętni życiem, ponieważ jest to miejsce, gdzie zarówno turyści, jak i mieszkańcy udają się, aby miło spędzić czas, co czyni ją jednym z obowiązkowych punktów zwiedzania miasta. Nazwa ulicy pochodzi od nazwiska chorwackiego historyka. Jest to kręta i długa ulica pełna atrakcyjnych balkonów i domów, co sprawia, że jest to najlepsze miejsce na romantyczny i uroczy spacer. 

Na ulicy jest wiele do zrobienia i zobaczenia dzięki klubom, restauracjom, kawiarniom i barom. To tutaj można skosztować najlepszych lokalnych potraw, a następnie zabawić się w jednym z pobliskich barów. Jest tu także wiele miejsc, w których można posłuchać muzyki na żywo. Łatwo zauważyć, że na ulicy Tkalcicevej każdy znajdzie coś dla siebie, ponieważ jest ona domem dla jednego z najlepszych miejsc życia nocnego w mieście.

Katedra w Zagrzebiu 

Katedra w Zagrzebiu, wzniesiona w 1217 roku, przeszła w swojej burzliwej i długiej historii wiele zmian i niepowodzeń. Mongołowie zrównali ją z ziemią wkrótce po ukończeniu budowy, a trzęsienie ziemi poważnie ją uszkodziło, ale katedra stoi do dziś jako okazały budynek o zachwycającej architekturze. Fasada katedry, utrzymana w stylu neogotyckim, mieni się w słońcu, a jej bliźniacze wieże dominują nad panoramą miasta. 

Katedra w Zagrzebiu
Katedra w Zagrzebiu znajduje się w pobliżu głównego placu

Posty z tej samej kategorii: