Najlepsze doświadczenia i atrakcje w Sankt Petersburgu

Sankt Petersburg jest przystankiem numer jeden podróżników, którzy szukają wyjątkowych wrażeń i atrakcji. W okolicy jest naprawdę tak wiele rzeczy do zrobienia i zobaczenia, że można się nimi bawić i zajmować przez tygodnie lub miesiące. 

Bardzo częstym wyzwaniem dla niezależnych podróżników jest jednak próba ustalenia, czy mają czas, aby wszystko wcisnąć do swojej trasy. Nie jest to duża niespodzianka, biorąc pod uwagę, że jest to jedno z największych miast w Europie. Samo jego historyczne centrum zajmuje już kilka kilometrów kwadratowych, a niektóre z jego najpopularniejszych atrakcji znajdują się na odległych przedmieściach.

Sankt Petersburg, Rosja
Sankt Petersburg to miasto w Rosji liczące ponad 5 milionów mieszkańców

Abyś mógł jak najlepiej spędzić czas w Sankt Petersburgu, poniżej wymienione są najważniejsze doświadczenia i atrakcje, których nie możesz przegapić, jeśli kiedykolwiek zastanawiasz się i wędrujesz po tym mieście:

Przejażdżka łodzią w celu zbadania kanałów i rzek miasta 

Jeśli zdarzy Ci się być w Petersburgu od maja do października, możesz popływać łodzią, aby zwiedzić okolicę. Przy dobrej pogodzie zwiedzający zazwyczaj korzystają z okazji, aby wyjść na wodę. 

Widok na rzekę v Sankt Petersburg

W rzeczywistości, niezależnie od tego, jak krótka jest wizyta w mieście w lecie, trasa musi obejmować nawet jedną wycieczkę łodzią po centralnych kanałach i rzekach miasta. 

Niezależnie od tego, jaką trasę wybierzesz, wycieczka łodzią jest bez wątpienia jednym z najbardziej fantastycznych sposobów, aby cieszyć się malowniczym miastem z zupełnie innego punktu widzenia. 

Twierdza Piotra i Pawła 

Twierdza Piotra i Pawła jest miejscem, w którym zaczęło się to miasto. Wartym uwagi jest fakt, że być może nie widziało ono akcji militarnej, ale było w stanie spełniać różne funkcje poprzez swoją historię, która trwała trzy wieki. Służyła jako miejsce pochówku prawie wszystkich rzymskich cesarzy i cesarzy, stała się niesławnym więzieniem politycznym, a nawet miejscem wielkich eksperymentów w rozwoju radzieckiej technologii rakietowej. 

Twierdza Piotra i Pawła, Sankt Petersburg
Widok z lotu ptaka Twierdzy Piotra i Pawła w Sankt Petersburgu, Rosja

Wszystkie aspekty historii twierdzy są obchodzone na różnych wystawach w kilku budynkach, a uroki różnych kolekcji i muzeów w połączeniu z wspaniałością zachwycających Sankt Petersburgów i Katedry Pawła sprawiają, że twierdza ta jest obowiązkową atrakcją turystyczną. 

The Mariinsky Theatre 

Teatr Mariinsky jest uznaną na całym świecie instytucją kulturalną miasta, która od kilku lat korzysta z twórczych i finansowych zawirowań Bolszoj Moskwy, aby stać się współczesnym, uznanym, najlepszym teatrem muzycznym w Rosji.

Wideo: LIVE – Vienna Ball with the Stradivarius Ensemble

Popularny ze względu na nieskazitelne przywiązanie do tradycji i dyscypliny zespołu baletowego, a nawet pobłogosławiony w Valery Gergiev przez najbardziej wymagających i ekscytujących dyrygentów współczesnej muzyki klasycznej, a nawet międzynarodowe gwiazdy opery i baletu, w tym Anna Netrebko, Diana Vishneva i Ulana Lopatkina, Teatr Mariinsky jest miejscem, w którym można znaleźć najlepsze miejsce dla muzyki orkiestrowej, baletu i opery. 

Ermitaż (The Winter Palace)

Ermitaż jest najpopularniejszą atrakcją turystyczną w Sankt Petersburgu, ponieważ jest powszechnie znany jako jeden z największych skarbów starożytności i sztuki na świecie. Jest to nazwa, którą usłyszysz gdziekolwiek w mieście, a także jeden z głównych powodów, dla których podróżni rezerwują swoją wycieczkę do tego miasta w pierwszej kolejności. 

Ermitaż - Sankt Petersburg
Ermitaż w Sankt Petersburgu, Russi

Obecnie istnieje kilka miejsc, które składają się na Muzeum Ermitażu, ale dla wielu odwiedzających jest to główna kolekcja Pałacu Zimowego, która jest kluczowym dodatkiem do każdej trasy podróży podczas pobytu w mieście. To właśnie tutaj można znaleźć wieki sztuki pięknej Europy oraz bogaty wybór rzymskich i greckich antyków, jak również niezwykle bogate XIX i XVIII-wieczne pokoje państwowe cesarskiej rodziny rosyjskiej. 

Peterhof

Jeśli chodzi o atrakcje, Sankt Petersburg jest tak samo znany z parków na przedmieściach i pałaców cesarskich, jak i z pałaców i muzeów znajdujących się w samym sercu miasta. Peterhof należy do tych ostatnich, ponieważ jest to jedno z tych miejsc, które trudno przeoczyć, szczególnie w miesiącach letnich, kiedy to w pełni działa wspaniała kolekcja fontann w parku.

Wideo: Peterhof

Minęło ponad 10 lat i kilka fałszywych startów, zanim Piotr Wielki odkrył właściwe miejsce dla swojej letniej rezydencji. Inspirując się częściowo Wersalem, ale posiadając większość cech, które odzwierciedlały wyjątkowe zainteresowania i gusta Piotra, park został rozbudowany za czasów cesarzowej Elżbiety, córki Piotra, aby znacznie przewyższać jego francuskiego prekursora pod względem wielkości i zakresu. 

Katedra św. Izaaka i Kolumnada

Wielka złota kopuła katedry św. Izaaka dominuje nad niską zabudową historycznego centrum miasta. Jest to dzieło francuskiego architekta Auguste de Montferrand, największego i najbardziej imponującego budynku religijnego miasta. 

Katedra św. Izaaka
Katedra św. Izaaka (Sankt Petersburg)

Ukończone w 1858 roku, zajęło ponad 40 lat, aby ozdobić i zbudować St. Isaac. Izaaka. Kolumnady i elewacje w stylu mocno europejskim są wykonane z czerwonego granitu karelijskiego, a wnętrza łączą tradycję prawosławną z wpływami katolickimi i oszałamiającą ekstrawagancją w wybranych materiałach. 

Carskoje Selo (Puszkin)

Carskoje Selo jest domem dla dwóch olbrzymich XVIII-wiecznych pałaców, z pięknym krajobrazowym parkiem otaczającym go, który szczyci się dużą różnorodnością pomników i szaleństw. To świadczy o ogromnej hojności i bogactwie rodziny cesarskiej Romanowów. Rokokowy Pałac Katarzyny Bartolomeo Rastrelli jest siostrzanym budynkiem jego Zimowego Pałacu, który znajduje się w centrum miasta. Jest to najpopularniejsza atrakcja z powodu jedynej w swoim rodzaju Sali Bursztynowej. Jest tu jednak jeszcze wiele innych ciekawostek, które można zobaczyć, przy czym zespół ten został jeszcze udoskonalony dzięki wkładowi petersburskich architektów w XVIII wieku i na początku XIX wieku. 

Następnym razem, gdy zaplanujesz swoją podróż do Europy, upewnij się, że weźmiesz pod uwagę Sankt Petersburg i dodasz go do swojego planu podróży, aby zobaczyć te atrakcje na własne oczy!

Posty z tej samej kategorii: