Atrakcje, które warto zobaczyć podczas wycieczki do Monachium

Rządy dynastii Wittelsbachów zakończyły się ostatecznie wraz z Ludwikiem III i jego samowygnaniem w listopadzie 191 roku. Po I wojnie światowej miasto stało się punktem zapalnym prawicowej wrzawy politycznej. Monachium było również miejscem, w którym Adolf Hitler stał się częścią partii nazistowskiej i został mianowany jej przywódcą. Jeśli odwiedzisz Monachium, wciąż możesz zobaczyć piwiarnię, w której odbywały się spotkania prowadzące do powstania lub puczu piwnego przeciwko władzom Bawarii w listopadzie 1923 roku. Monachium bardzo ucierpiało podczas II wojny światowej z powodu alianckich nalotów bombowych, które zniszczyły ponad 40% budynków w okolicy.

Atrakcje w Munchen

Oto kilka z najlepszych atrakcji, których nie powinieneś przegapić, gdy będziesz wędrować ulicami Monachium.  

Deutsche Museum  

Deutsche Museum w Munchen jest nie tylko jednym z pierwszych na świecie muzeów naukowo-technicznych, ale również największym z nich wszystkich, o łącznej powierzchni 50 000 metrów kwadratowych. To właśnie tutaj można dowiedzieć się i odkryć więcej o metodach technologicznych, instrumentach i prawach natury w zabawny i porywający sposób. 

Deutsche Museum, Munchen
Deutsche Museum, Munchen (Niemcy – https://ganzeweltreisen.de/deutschland/)

Ogród angielski

Ogród Angielski jest największym miejskim parkiem publicznym w Monachium i oferuje szereg atrakcji. To tutaj możesz podziwiać malowniczy widok z Monopteros. Można również wstąpić do popularnego ogródka piwnego przy “Chinesischer Turm”. Pierwszy w Europie park publiczny jest kluczowym dziełem Friedricha Ludwiga von Sckellsa, projektanta ogrodów. Dziś Ogród Angielski należy do największych parków miejskich na całym świecie. 

Frauenkirche lub Kościół Katedralny Matki Bożej

Kościół Metropolitalny Arcybiskupstwa Monachium-Freising szczyci się XV-wieczną późnogotycką nawą. W jego wnętrzu znajdują się dzieła sztuki z okresu 5 wieków, co czyni go oficjalnym zabytkiem Monachium. 

Frauenkirche (Monachium) Opis przejścia

Hofbräuhaus

Najpopularniejsza piwiarnia świata cieszy się sporym zainteresowaniem zarówno wśród mieszkańców, jak i turystów. To tutaj można skosztować najsmaczniejszych bawarskich dań, posłuchać tradycyjnej muzyki i oczywiście napić się “Maß” piwa!

Marienplatz z Nowym Ratuszem  

Fasada Marienplatz, wzniesiona w latach 1867-1909 w stylu gotyku flandryjskiego, ma długość ponad 300 stóp i wyróżnia się niezwykle kunsztowną ornamentyką wykonaną z kamieni. Jego wieża o wysokości 260 stóp z carillonem jest, wraz z kościołem św. Piotra i bliźniaczymi wieżami katedry, jednym z najbardziej charakterystycznych elementów panoramy miasta.   

Posty z tej samej kategorii: