Porady, o których warto pamiętać podczas wycieczki do Wiednia

Ponieważ klimat Wiednia jest kontynentalny, w miesiącach letnich w mieście może być gorąco, a w sezonie zimowym – zimno. Niesamowite i niepowtarzalne wrażenia czekają na Ciebie, jeśli zobaczysz Wiedeń, gdy spadną jesienne liście, gdy wszystko przykryje śnieg lub gdy letnie słońce oświetli całe miasto.           

Zimą czynny jest jarmark bożonarodzeniowy, który rozgrzeje Cię gorącym czerwonym winem i światełkami. Latem można też spędzić trochę czasu na tarasach lub w zatłoczonych parkach, popijając orzeźwiające napoje.

Jak dojechać do Wiednia

Do Austrii można dostać się na wiele różnych sposobów dzięki jej położeniu w Europie Środkowej. Najłatwiejszym i najszybszym sposobem dotarcia do tego kraju jest lot samolotem. Linie lotnicze United i Austrian oferują bezpośrednie loty ze Stanów Zjednoczonych, a Jet2, EasyJet i Ryanair – z Wielkiej Brytanii. 

Lotnisko nad Dunajem
Lotnisko w Wiedniu

Po przylocie na lotnisko możesz złapać Ubera lub taksówkę, które zawiozą Cię prosto do hotelu. Możesz też udać się na stację kolejową znajdującą się na niższym piętrze terminalu, skąd odjedziesz pociągiem do samego centrum miasta. 

Jeśli planujesz podróżować po Europie, łatwo złapiesz pociąg z Pragi, Budapesztu i Bratysławy lub wskoczysz do autobusu z kilku pobliskich miast, a najbardziej znaną trasą jest Budapeszt.

Najlepszy sposób na poruszanie się po Wiedniu 

Podróżowanie do Wiednia i po jego okolicach jest szybkie i łatwe. Jednak po długich spacerach i skosztowaniu przysmaków stolicy Austrii zawsze można odpocząć, korzystając z transportu publicznego. 

Tramwaje i autobusy kursują od rana do nocy, więc możesz mieć pewność, że będziesz mógł łatwo i szybko poruszać się po okolicy. Po północy można nadal jeździć specjalnymi autobusami nocnymi, które kursują po głównych ulicach centrum miasta.

Jak korzystać z Ubahn – Wiedeń

Stacje metra są czyste, nie ma na nich tłumów, a wszystko jest wyraźnie oznaczone. Możesz być pewien, że nikt nie będzie się na Ciebie pchał, aby tylko wejść do metra przed Tobą. Można nawet od razu znaleźć wolne miejsca, bez konieczności pośpiechu. 

Taksówki w Wiedniu są również bardzo przystępne cenowo, chociaż złapanie ich na ulicy jest prawie niemożliwe. Dlatego zazwyczaj taksówkę można złapać w hotelu lub restauracji, można też poszukać specjalnych stref dla taksówek, gdzie czekają. 

Posty z tej samej kategorii: