Zachowaj bezpieczeństwo i styl podczas jazdy

Nie ma nic lepszego niż kurtka motocyklowa, która wie, jak zawładnąć Twoim stylem, gdy chcesz zademonstrować społeczeństwu, jak bardzo możesz być skazany na jazdę na dwóch kółkach. W szafie motocyklisty obowiązkowo musi znaleźć się tego rodzaju kurtka, znana również jako kurtka motocyklowa lub motocyklowa, która oferuje zarówno modę, jak i użyteczność. Zapewniamy lepsze zrozumienie, czym jest kurtka motocyklowa i kilka stylowych sposobów jej noszenia.

Przegląd kurtek motocyklowych

Skórzana kurtka motocyklowa to potrzeba, która błyskawicznie zmienia zwykły i nieciekawy wygląd w taki, który jest na czasie. Byłbyś niezwykle zszokowany, gdybyś myślał, że kurtki motocyklowe stały się modne niedawno. Pierwsza kurtka motocyklowa powstała tak naprawdę w 1928 roku, a więc w tej dekadzie faktycznie mija sto lat od tego czasu.

Nie ma nic lepszego niż kurtka motocyklowa, która wie, jak zawładnąć Twoim stylem, gdy chcesz zademonstrować społeczeństwu, jak bardzo możesz być skazany na jazdę na dwóch kółkach.

Przegląd historii kurtek motocyklowych

Kurtka motocyklowa, pierwotnie znana jako Schott Perfecto, zadebiutowała w 1928 roku i od tego czasu stała się popularna zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet w praktycznie każdej epoce mody. Ogromną popularność zyskała po tym, jak Marlon Brando nosił ją w swoim filmie o gangach motocyklistów “Dziki”.

Skórzana kurtka z krótkim rękawem po raz pierwszy pojawiła się na wybiegu projektanta Yves Saint Laurenta w ostatnich latach 60. Kurtki motocyklowe zostały oficjalnie zaakceptowane jako część damskiej garderoby.

Przeczytaj także następny artykuł: Jak wykorzystać światła tylne do identyfikacji samochodu

Czy można wykorzystać światła tylne samochodu do identyfikacji samochodu? Wyobraź sobie, że jedziesz samochodem w deszczową noc. Nagle tuż za Tobą pojawia się samochód z wyłączonymi reflektorami. Wiedząc, jak bardzo jest to niebezpieczne, chcesz zidentyfikować model i markę pojazdu, abyś mógł zgłosić go odpowiednio na policję. Ale aby to zrobić, musisz wiedzieć, jaki to samochód, abyś mógł dostarczyć władzom wystarczających informacji i pomóc im znaleźć jego kierowcę. 

Projekt kurtki motocyklowej

Typowa kurtka motocyklowa lub rowerowa ma asymetryczny zamek błyskawiczny z przodu i pasek wokół talii. Na marginesach wyciętych klap znajduje się automatyczny guzik.

Shearling, poliester, satyna lub nylon są akceptowalnymi materiałami na podszewkę kurtki motocyklowej. Zazwyczaj są cztery kieszenie, z których dwie są asymetryczne, a jedna pozioma. Jest jedna kieszeń, która ma klapę lub zamknięcie na zatrzask. Dostępne są detale, takie jak paski na ramionach i rękawy z zamkami błyskawicznymi. Ta kurtka jest tak lubiana ze względu na swój charakterystyczny styl i doskonałe dopasowanie.

W szafie motocyklisty obowiązkowo musi znaleźć się tego rodzaju kurtka, znana również jako kurtka motocyklowa lub motocyklowa, która oferuje zarówno modę, jak i użyteczność.

Jak bardzo adaptacyjna jest kurtka motocyklowa

Niektóre elementy odzieży nigdy nie wychodzą z mody. Nie tylko pozostają modne, ale ich elegancki charakter i design również pomagają zachować poczucie stylu. Jednym z nich jest kurtka na motocykl. Natychmiast poprawia wygląd, gdy jest noszona na prosty strój, taki jak sukienka lub dżinsy i t-shirt.

Zauważysz, jak kurtka motocyklowa dominuje nad innymi typami, gdy szukasz inspiracji stroju z największymi damskimi kurtkami skórzanymi. Są one dostępne w różnych odcieniach i wzorach, w tym konwencjonalne i małe skórzane płaszcze. Nie zaskoczy Cię to, że zobaczysz kurtki motocyklowe w szerokiej gamie wzorów, kolorów i rozmiarów.

Kombinezony motocyklowe są tworzone przy użyciu prostego systemu zamków błyskawicznych i rzepów, a kurtki motocyklowe i pasujące do nich spodnie są czasami dostarczane jako zestaw.

Kurtki motocyklowe, które są bardziej modne niż inne

Tak bardzo jak lubimy dyskutować o designie i stylu, ważne jest, aby pamiętać, że prawdziwa kurtka motocyklowa to ta, która ma wbudowane zabezpieczenia. To najwyższej klasy ubranie służy również jako praktyczny dodatek zapewniający bezpieczeństwo jeźdźca podczas obsługi dwóch kółek pojazdu. Kombinezony motocyklowe są tworzone przy użyciu prostego systemu zamków błyskawicznych i rzepów, a kurtki motocyklowe i pasujące do nich spodnie są czasami dostarczane jako zestaw. Kurtki te charakteryzują się syntetycznym składem materiału, żywą kolorystyką i odblaskowymi wstawkami, które pomagają użytkownikowi być widocznym nawet w warunkach słabego oświetlenia. W większości przypadków podszewka jest syntetyczna i wiatroszczelna. Inną możliwością jest to, że kurtka motocyklowa posiada dodatkową, wyściełaną wewnętrzną podszewkę, którą można wyjąć w okresie letnim i zastąpić inną warstwą w okresie zimowym (prawdziwy motocyklista nie zna pór roku, ale z pewnością odczuwa zimno).

Cechą charakterystyczną tych kurtek jest obecność zabezpieczeń, przede wszystkim na plecy, ramiona i łokcie, jednak ten ostatni rodzaj ochrony występuje zazwyczaj tylko w profesjonalnych kurtkach motocyklowych dla zawodników enduro i torowych. W przypadku osób podróżujących motocyklem sprawa wygląda inaczej, ponieważ kurtki motocyklowe są zazwyczaj bardziej funkcjonalne i bezsprzecznie lżejsze.

Posty z tej samej kategorii: