Czy osłony samochodowe chronią przed zdradą?

Nigdy nie jest zaskoczeniem, że Matka Natura może być bardzo szkodliwa dla twojej własności, w tym dla twojego samochodu. Surowe miesiące zimy mogą mieć szkodliwy wpływ na Twój samochód, szczególnie jeśli chodzi o gradobicie. Dlatego wiele osób nie może powstrzymać się od zadania jednego pytania – czy osłony samochodowe chronią przed gradem?

Hail to w zasadzie okrągłe kawałki stałego lodu, który spada z nieba. Gdy burze są intensywne, mogą to być niszczące gradobicie i okrutne wiatry, które mogą sięgać od naprawdę małych do kawałków o średnicy do 4 cali. Szybkie ciekawostki: największy gradobicie, jakie odnotowano w historii Stanów Zjednoczonych, miał średnicę 8 cali.

Osłona przeciwgradowa samochodu
Osłona przeciwgradowa samochodu jest dostępny w różnych rozmiarach w zależności od modelu samochodu

Zgodnie z oczekiwaniami, najlepszym i najłatwiejszym sposobem zapobieżenia uszkodzeniu samochodu przez gradobicie jest zaparkowanie go wewnątrz. Jednak nie zawsze jest to możliwe dla wszystkich. Dlatego wielu właścicieli samochodów nie ma innego wyboru, jak tylko szukać sposobów na zapewnienie ochrony swoich pojazdów. Niektóre z powszechnych opcji obejmują osłony przeciwgradowe i nadmuchiwane systemy przeciwgradowe. 

Należy pamiętać, że nawet jeśli osłony samochodowe, które możesz kupić w sklepie internetowym Withcar, mogą nie być tak ochronne i użyteczne jak stare dobre wiatrołapy, to i tak są one lepsze niż nie podejmowanie żadnych działań. 

Jak drogie mogą być szkody w zdrowiu?

Nikt nie chce płacić za szkody wyrządzone przez grad na swoim samochodzie. Gdy jest więcej szkód, naprawa będzie cię kosztować więcej. Ale, smutne jest to, że nawet najmniejsze uszkodzenie może spowodować znaczne wgniecenie w kieszeni. Mówiono nawet, że firmy ubezpieczeniowe wyłuskały miliardy dolarów na naprawę szkód spowodowanych gradem w ciągu ostatnich kilku lat. Oczywiście, nie dotyczy to tych, którzy nie mają ubezpieczenia i tych, którzy zdecydowali się sami zapłacić rachunek bez zajmowania się roszczeniami ubezpieczeniowymi. 

Wideo: Instalacja osłony przeciwgradowej

Są ludzie, którzy po burzy gradowej próbują naprawić swoje samochody na własną rękę. Nie zawsze jest to jednak skuteczne i zdarzają się nawet przypadki, w których robi to więcej szkody niż pożytku. Są ludzie, którzy próbują wykorzystać zmiany temperatury spowodowane przez suszarki do włosów lub suchego lodu, aby wyskoczyć wgniecenia na ich samochód. Należy jednak pamiętać, że będą one działały tylko w przypadku niewielkich wgnieceń z minimalnymi uszkodzeniami, zakładając, że działają one nawet w pierwszej kolejności. 

Sklepy z automatyczną dostawą często sprzedają zestawy naprawcze za sto dolarów, ale korzystanie z nich może być bardzo czasochłonne, nie wspominając już o tym, że mogą one nie mieć żadnych skutków, zwłaszcza jeśli na samochodzie znajdują się dziesiątki wgnieceń. Mimo to, często mądrą decyzją jest zwrócenie się o pomoc do eksperta, co może być nieco kosztowne. 

Ogólnie rzecz biorąc, średnia cena naprawy szkód spowodowanych gradem w pojazdach wynosi około 2500 dolarów. Huragany mogą pozostawić kilka miejsc uszkodzeń samochodu, a każde z nich nie jest tanie do naprawienia. Naprawa mniejszych wgnieceń może kosztować około 40 dolarów, a cena ta może znacznie wzrosnąć w przypadku większych wgnieceń. Koszt może również stać się bardziej ekstremalny, jeśli szyby lub przednia szyba została rozbita przez grad. Grad może również spowodować uszkodzenia reflektorów i świateł tylnych, które mogą nie wydawać się tak znaczące, ale mogą jeszcze trochę zwiększyć ostateczną cenę naprawy. Jeśli istnieje potrzeba wymiany dachu lub paneli nadwozia samochodu, należy liczyć się z wyższym rachunkiem, który może nawet kosztować więcej niż rzeczywista wartość samochodu. 

Pod koniec dnia, jeśli grad spowodował uszkodzenia samochodu, całkowity koszt, jaki poniesiesz, zależy od liczby wgnieceń, ich wielkości, jeśli istnieje potrzeba przemalowania wgnieceń, a jeśli burza uszkodziła także przednią szybę, szyby, światła, lusterka i inne części. To tylko mówi, że jeśli burza gradowa była naprawdę zła, to może kosztować więcej niż dostępne opcje ochrony samochodu. 

Przeczytaj także następny artykuł: Zachowaj bezpieczeństwo i styl podczas jazdy

Nie ma nic lepszego niż kurtka motocyklowa, która wie, jak zawładnąć Twoim stylem, gdy chcesz zademonstrować społeczeństwu, jak bardzo możesz być skazany na jazdę na dwóch kółkach. W szafie motocyklisty obowiązkowo musi znaleźć się tego rodzaju kurtka, znana również jako kurtka motocyklowa lub motocyklowa, która oferuje zarówno modę, jak i użyteczność. Zapewniamy lepsze zrozumienie, czym jest kurtka motocyklowa i kilka stylowych sposobów jej noszenia.

Jaki rodzaj osłony może ochronić Twój samochód przed zdradą?

Jeśli często parkujecie Państwo samochód na zewnątrz, system nadmuchiwanych zabezpieczeń jest jednym z efektywnych rozwiązań, które możecie Państwo rozważyć. Jest to unikalny rodzaj osłony, ponieważ wystarczy ją nadmuchać za każdym razem, gdy zbliża się burza gradowa. Aby to zrobić, wystarczy nacisnąć przycisk na pilocie zdalnego sterowania, a Twój samochód będzie miał teraz wystarczającą ochronę przed gradobiciem. Niestety, tego typu rozwiązanie jest nieco drogie, a większość ludzi znajduje je poza zakresem cenowym, na który ich stać. 

Osłona przeciwgradowa samochodu
Wyświetlanie instalacji osłona przeciwgradowa samochodu

Jeśli obawiasz się o cenę, możesz zainwestować w odporną na warunki atmosferyczne, pyłoszczelną i trwałą wyściółkę samochodową wykonaną z najwyższej jakości tkaniny poliestrowej. Wystarczy tylko znaleźć najgrubszą zewnętrzną osłonę samochodową dostępną na rynku. 

Idealnie jest wybrać coś z minimum 5 warstwami materiału, aby zmniejszyć lekkie uszkodzenia spowodowane przez gradobicie. Jeśli nadchodzi wyjątkowo silna burza gradowa, być może będziesz chciał jeszcze bardziej wzmocnić poszycie matami do ćwiczeń, kocami lub matami podłogowymi, aby zmniejszyć ewentualne szkody. Zadbaj o to, aby okna twojego samochodu były również zakryte, aby uniknąć pęknięć. Do zabezpieczenia wszystkich warstw materiałów ochronnych użyj taśmy kanałowej, tak aby pozostały one na swoim miejscu przez cały czas trwania burzy. 

Istnieją również producenci, którzy zalecają stosowanie przenośnych wiat samochodowych i namiotów parasolowych jako dobrego rozwiązania zabezpieczającego przed uszkodzeniami spowodowanymi gradem. Namiot z parasolem samochodowym jest często wykonany z wojskowego włókna szklanego o konstrukcji, która jest w stanie wytrzymać wiatr nawet 30mph. Jeśli chcesz korzystać z tego produktu, może chcesz sparować go z innymi ochraniaczami samochodowymi, ponieważ może pozostawić odsłonięte boki. Przenośne porty samochodowe mają lepszą wytrzymałość i mogą utrzymać samochód chroniony podczas lekkich i średnich gradobicie. Jednak mogą one być również bardzo drogie, podobnie jak systemy nadmuchiwane. 

Czy osłony samochodów chronią przed gradem? Tak, ale pamiętaj, że mogą one tylko tyle zrobić, aby Twój pojazd był bezpieczny przed uszkodzeniami.

Posty z tej samej kategorii: