Jak używać wagi ulikowej?

Ważenie uli jest w rzeczywistości bardzo proste. Aby rozpocząć, musisz zmontować wszystkie elementy wagi. Zatrzaśnij męski koniec adaptera momentu obrotowego na adapterze napędu ½” na adapter napędu 3/8″. Zatrzaśnij męski koniec adaptera w kwadratowym wycięciu wspornika podnośnika. Podłącz pręt łamany 1/2″ lub grzechotkę napędową do żeńskiego końca adaptera momentu obrotowego. 

Możesz wtedy użyć wagi, które można kupić pod następującym adresem internetowym https://www.beescales.io/en, do ważenia prawie wszystkiego, czego potrzebujesz lub chcesz. Wystarczy podnieść jedną stronę lub koniec przedmiotu na tyle wysoko, aby można było włożyć i podnieść uchwyt mniej więcej do środka pod nim. Wystarczy włączyć urządzenie i użyć 1/2″ grzechotki, aby stabilnie i powoli obracać w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara wspornik, aż podniesiesz przedmiot do około ¼” lub tak. Natychmiast wyświetli wagę i można ustawić element w dół.

Wagi ula
Części skali ula

Wyświetlony odczyt to całkowita waga przedmiotu w funtach, przy założeniu, że waga przedmiotu jest rozłożona równomiernie w mniejszym lub większym stopniu. Po zapisaniu wagi, naciśnij i przytrzymaj przycisk M przez maksymalnie 2 sekundy, aby na wyświetlaczu pojawiło się zero. 

Jeśli chcesz, możesz spróbować zrobić odczyt lub dwa, a następnie porównać je lub określić średnią. Należy pamiętać, że jest to znacznie łatwiejsze pchając w dół na grzechotkę zamiast ciągnąć do góry na nim. Jest to również bardzo ważne, aby adapter momentu obrotowego nie dotykać niczego podczas wykonywania pomiarów. Kiedy to robi, odczyty będą nieprawidłowe i może skończyć się uszkodzeniem plastikowej obudowy. Jeśli masz trudności z zobaczeniem wyświetlacza, obudowa adaptera momentu obrotowego może być obracana wokół wału do jednej z ośmiu różnych pozycji. 

Ważenie uli

Aby odczyty były dokładniejsze, należy ustawić ul w taki sposób, by uchwyty korpusu znajdowały się z tyłu i z przodu ula. Ze względu na sposób, w jaki pszczoły przechowują nektar w plastrach podczas produkcji miodu, ważne jest, aby wszystkie plastry były podnoszone w podobny sposób za pomocą wagi ula. Gdy uchwyty znajdą się z tyłu i z przodu, plastry będą prostopadłe do tylnej ściany ula i to właśnie tam dokonamy pomiarów. 

Ile faktycznie waży głębokie pudełko miodu?

Podłogi ekranowane w ulach mają otwór znajdujący się w dolnej tylnej części, często używany do wkładania płytki z roztoczami warrozy. Jest to idealne miejsce do włożenia podnośnika za każdym razem, gdy ważysz ul, tzn. gdy ul nie stoi na ziemi, ale na jakimś stojaku. 

Posty z tej samej kategorii: