Co to są Mulchery?

Czy słyszałeś kiedyś o mulczerach?  Czy masz pojęcie czym one są i do czego służą?

Mulcher w skrócie 

Mulczer jest w zasadzie maszyną, która pomaga zamienić trawę w drobne cząstki, które mikroorganizmy mogą rozbić. Maszyny te są również dostępne w różnych typach, które wykonują różne funkcje i cele.

Mulczerów to maszyny, które pomagają zamieniać trawę w drobne cząstki.
Mulczerów to maszyny, które pomagają zamieniać trawę w drobne cząstki.

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz mulczować coś poza materią roślinną, jak całe gałęzie drzew lub nawet cały las, możesz być pewien, że znajdziesz mulczer, który odpowiada Twoim potrzebom i wymaganiom.

Poniżej przedstawiono kilka standardowych odmian mulczera.

Mulczer leśny 

Mulczer leśny jest prawdopodobnie największym na tej liście. Jeśli chcesz oczyścić krajobraz wielkości lasu, maszyny te mogą z łatwością obsłużyć kilkanaście akrów roślinności dziennie, co zależy od konkretnego rodzaju terenu i materiałów, z którymi pracujesz.

Wideo: Mulczery leśne służą do oczyszczania zarośniętych powierzchni oraz do pielęgnacji lasów i gruntów rolnych.

Zazwyczaj używane do zarządzania roślinnością, oczyszczania terenu i zapobiegania pożarom, mulczery leśne mogą być dostępne w formie wolnostojącej lub jako osprzęt do podnośnika koszowego, ciągnika lub koparki. Oznacza to, że nie musisz się martwić, jeśli masz ogromne zadanie do wykonania, ponieważ mulczer leśny ma Twoje plecy. 

Kosiarka z mulczowaniem

Kosiarka do trawy z funkcją mulczowania należy do mniejszej części skali. Ta maszyna zamienia suche liście i ściętą trawę w smaczny i drobno rozdrobniony kąsek dla obecnych w glebie owadów. Nie ma znaczenia, czy jesteś dumnym posiadaczem skromnej odmiany kosiarki pchanej, czy też jeżdżącej, brzęczącej, tnącej bestii, ponieważ możesz być pewien, że Twoja maszyna będzie w stanie mulczować dokładnie tak, jak tego chcesz i oczekujesz. 

Większość z tych mulczerów posiada worki wychwytujące, które pozwalają na dystrybucję i rozprowadzanie mulczu do tych części nieruchomości, które potrzebują go najbardziej, jak np. grządki ogrodowe. Jeśli potrzebujesz mulczować tylko lekkie materiały, ten szczególny rodzaj mulczera może zrobić tak samo dobrze i jest to również często najprostsza i najtańsza opcja, którą można uzyskać.  

Mulczer sadowniczy

Od samej nazwy można łatwo powiedzieć, że jest to rodzaj mulczera, który jest przydatny, jeśli trzeba oczyścić winnice i sady z gałęzi, krzewów, trawy, winorośli i uporządkować przestrzeń sadzenia w ogóle. 

Istnieją również odmiany przeznaczone specjalnie do konkretnych typów sadów, takich jak plantacje shiraz czy gaje oliwne. Dostępne w wielu różnych pojemnościach i rozmiarach, możesz być pewien, że istnieje jeden mulczer sadowniczy odpowiedni dla Twojego pola.  

Mulczer ogrodowy lub rozdrabniacze i rębaki

Specjalnie zaprojektowane do rozdrabniania martwych liści, wiórów drzewnych, materii roślinnej lub gałązek i pakowania ich do worków po tym, maszyny te są zazwyczaj wymagane do podłączenia do źródła zasilania. Te mogą wziąć i masticate tych stosów śmieci w swoim podwórku, aby włączyć je do użytecznego mulczu. 

Pamiętaj, że rozdrabniacze nie są sobie równe. Są takie, które przyjmują liście palmowe, a inne nie. Wszystkie maszyny mają również ograniczenia co do maksymalnej wielkości gałęzi, które mogą zabrać. Pamiętaj, aby wybrać mulczery ogrodowe zgodnie z największą średnicą gałęzi, które chcesz zniszczyć. 

Posty z tej samej kategorii: