Zachwyć się surowym pięknem Pelješac, Chorwacja

Pelješac, Chorwacja nie ma własnego lotniska komercyjnego, więc wiele wizyt w tym miejscu rozpocznie się w którymś z innych głównych miast kraju, z Dubrownikiem jako najbliższym, jak również Zadarem i Splitem. Wiele głównych linii lotniczych, takich jak British Airways, KLM i Lufthansa obsługuje Chorwację z innych krajów europejskich. Możesz złapać last minute i niedrogie loty od słynnych tanich linii lotniczych, takich jak EasyJet i Ryanair oraz własnych Croatia Airlines.

Sveti Ilija, Pelješac
Sveti Ilija, Pelješac

Autobusy zapewniają godzinną podróż z Dubrownika do Stone, a promy kursują z Ploce do Trpanj na północy półwyspu lub z Korčuli do Dominče, kluczowego przystanku w rejsach po Wybrzeżu Dalmatyńskim do Orebića. Należy pamiętać, że wiele z tych miast nie jest przystosowanych do ruchu pieszego, szczególnie dla podróżnych, którzy ciągną ze sobą ciężkie walizki. Oznacza to, że najlepszym rozwiązaniem jest wynajęcie samochodu z wyprzedzeniem i zabranie go ze sobą, a większość transferów odbywa się promami samochodowymi. 

Gdzie się zatrzymać

Półwysep Pelješac w Chorwacji jest dziś jeszcze słabo rozwinięty. Nie oczekujcie, że znajdziecie tu luksusowe hotele, mega kurorty czy butikowe hotele. Zamiast tego, znajdziesz wiele małych winnic wynajmujących pokoje, Agroturizamów lub rodzinnych gospodarstw, które mogą zaoferować Ci niezapomniany posiłek i łóżko za niską cenę, a także małe miejskie pensjonaty, które oferują proste zakwaterowanie w pobliżu plaży. Jest to dokładnie ten rodzaj doświadczenia, którego poszukuje wielu odwiedzających ten region.

Pelješac, Chorwacja

Ston’s accommodation range from the dusky red-roofed old stone homes in the town center that went through renovations to accommodate guests to the newly constructed properties complete with gardens, patios, and even pools sometimes. Kilka z nich posiada również restauracje i skromne kawiarnie, podczas gdy inne oferują pełne kuchnie dla tych, którzy wolą gotować własne posiłki. 

Hotele w Orebiću są nieco bardziej luksusowe, z dostępem do prywatnej plaży i basenów. Miłośnicy wina mogą również korzystać z luksusowych zakwaterowań w Saints Hills i Korta Katarina, dwóch najbardziej szykownych winnicach półwyspu. 

Nie trzeba dodawać, że surowe i dziewicze piękno Pelješac, Chorwacja zawsze będzie jedną z największych przynęt, które nadal kuszą podróżnych, którzy wolą trzymać się z dala od dużych i głośnych tłumów.

Posty z tej samej kategorii: