Webhosting i jego wspólne typy

Jeśli planujesz założyć swój własny blog lub zbudować stronę internetową wkrótce, na pewno wiesz już teraz, że będziesz potrzebował takiej czy innej formy webhostingu. 

Do tego czasu można było przyjrzeć się kilku firmom, aby dowiedzieć się, czego można oczekiwać w zakresie kosztów. 

Jednak możesz się też czuć nieco zdezorientowany. Cóż, nie jesteś jedyną osobą, która tak się czuje. W rzeczywistości, nawet najbardziej doświadczeni deweloperzy mają trudny czas, aby dowiedzieć się hosting czasami z powodu wszystkich różnych zmiennych zaangażowanych.

Dziś dowiesz się o różnych rodzajach hostingu, aby pomóc Ci odróżnić się od siebie i ułatwić Ci wybór odpowiedniego dla Twoich potrzeb:

Wolny Web Hosting

Niestety, w dzisiejszych czasach nic nie jest za darmo i jeśli myślisz, że te usługi dadzą ci darmowy hosting, to wcale tak nie jest. Z bezpłatnych usług hostingowych, nie będzie technicznie stworzyć własną stronę, a zamiast tego, będzie po prostu stworzyć jedną lub kilka stron na stronie internetowej innej osoby. 

Wolny Webhostingu

Na przykład, WordPress pozwala na stworzenie bloga lub strony internetowej za darmo na ich platformie. Jednak Twoja strona jest tylko poddomeną ich domeny. Oznacza to, że Twój adres URL będzie www.yourwebsite.wordpress.com zamiast www.yourwebsite.com. Pozwalają one zrezygnować z nazwy WordPress, ale trzeba zapłacić, aby cieszyć się tym przywilejem. Oznacza to, że jest to bezpłatne pod warunkiem, że jesteś w porządku z reklamami na całej stronie i WordPress zawarte w adresie URL. 

Wirtualny serwer prywatny lub hosting VPS

VPS lub Virtual Private Server hosting jest topoli webhostingu opcja dla tych właścicieli witryn, którzy chcą uaktualnić od zwykłego hostingu współdzielonego, ponieważ jest to bardziej zrównoważone z każdego punktu widzenia, z uwzględnieniem kosztów. 

Serwery VPS nadal wymagają współdzielenia przestrzeni z resztą użytkowników na jednym fizycznym serwerze. Jednak jego różnica w stosunku do tradycyjnego hostingu współdzielonego polega na tym, w jaki sposób jest on realizowany. 

Wirtualny serwer prywatny lub webhosting VPS

Po pierwsze, w przypadku serwerów VPS, bardzo rzadko zdarza się, aby miały one ponad 20 lat. Oczywiście zaletą jest to, że maszyna od samego początku odczuwa mniejszy stres. Prawdziwą korzyścią z hostingu VPS jest jednak to, że ma on postać hiperwizora lub monitora maszyny wirtualnej. 

Hiperwizor to jedno oprogramowanie, które pozwala na obsługę i tworzenie kilku maszyn wirtualnych na jednym komputerze. Jest to podobne do posiadania kilku komputerów wirtualnych na jednym serwerze, które mają własną dedykowaną ilość miejsca na dysku twardym, pamięć RAM i szybkość procesora. 

Hosting współdzielony

Prawdopodobnie najtańsza opcja webhostingu można uzyskać, że daje własną domenę, hosting wspólny jest najbardziej odpowiedni dla małych stron internetowych, które nie dostają dużo ruchu. Po zapisaniu się do wspólnych planów hostingowych, Twoja strona będzie dzielić miejsce na jednym serwerze z innymi stronami.

Wideo: Jak wybrać najlepszy webhostingu dla swoich potrzeb – wyjaśniono 8 typów webhostingu

Dla rzeczy, aby być bardziej wydajne i zapewnić tanie opcje hostingowe, firmy hostingowe umieścić kilka użytkowników w jednym serwerze. Istnieją serwery, które mają więcej niż 1.000 serwerów. Jeśli wziąć pod uwagę, jak każdy użytkownik może mieć kilka witryn na podstawie konkretnego planu, który wybrali, można zdać sobie sprawę, że jeden serwer sam może mieć do 5.000 stron internetowych. 

Hosting w chmurze

Hosting w chmurze jest zasadniczo taki sam jak w przypadku korzystania z wirtualnego serwera prywatnego. Jedyna różnica między przetwarzaniem w chmurze a przetwarzaniem tradycyjnym jest podobna do różnicy między korzystaniem z laptopa podłączonego do sieci lub na baterii. Jeśli laptop jest wyłączony z pracy na baterii, może być używany aż do wyczerpania baterii. Przy lekkim użytkowaniu laptopa, takim jak przeglądanie tylko kilku stron internetowych lub używanie jego edytora tekstu, bateria będzie działać dłużej. Jednak energia zabraknie znacznie szybciej, jeśli grasz w gry wymagające dużej ilości zasobów i wymagające dużej ilości grafiki. 

Ale po podłączeniu, można używać laptopa tak długo, jak chcesz, ponieważ jego zasilanie pochodzi z głównej sieci. Nie ma znaczenia, jak mocno go używać jako laptopa będzie działać tak długo, jak chcesz, ponieważ jego moc pochodzi z rozległej sieci. 

Koncepcja przetwarzania w chmurze jest taka sama jak dostęp do ogromnej sieci serwerów i zasoby te mogą być wykorzystywane zgodnie z Twoimi potrzebami bez przerw w świadczeniu usług. Z hostingiem w chmurze nie ma możliwości, że zabraknie Ci zasobów, nawet jeśli masz gigantyczną stronę internetową. 

Hosting dedykowany serwera

Podczas korzystania z planu hostingu serwera dedykowanego, wszelkie problematyczne strony internetowe lub błędne kodowanie nie są niczyją winą, ale Twoją własną, ponieważ jesteś jedynym, który korzysta z serwera. Od samego początku, jedną z zalet hostingu dedykowanego jest to, że nie ma potrzeby, aby martwić się, że inne strony będą korzystać z zasobów, jak to, co dzieje się w planach Virtual Private Server. 

Jeśli jesteś na planie dedykowanym, większość dostawców pozwoli Ci w pewnym stopniu dostosować serwer do własnych potrzeb. Możesz również wybrać rodzaj i ilość pamięci RAM, którą będziesz miał na serwerze wraz z resztą sprzętu. Możesz również zdecydować o systemie operacyjnym, na którym będzie działał serwer. Oznacza to, że w razie potrzeby możesz dokonać zmian, które mogą bardzo pomóc, jeśli planujesz uruchomić na serwerze specjalne oprogramowanie. 

Samoobsługowy Web Hosting

Tak jak jego nazwa wskazuje, ta forma webhostingu jest całkowicie zrobić to samemu. Kupujesz serwery i skonfigurować i zainstalować każde oprogramowanie. Musisz również upewnić się, że kopie zapasowe zostaną wykonane, oferują chłodzenie, aby zapewnić, że serwery nie topią się, i wiele innych. W oparciu o Twoje potrzeby, praktycznie tworzysz mini centrum danych, które wymaga personelu, sprzętu i miejsca do pracy. 

To jest podobne do posiadania serwera dedykowanego, więc oczekuj, że jeśli chodzi o zasoby, niebo jest limitem lub Twoje konto bankowe. Możesz zakupić dowolną liczbę serwerów, jak chcesz i zbudować własną architekturę. 

Znajomość różnych rodzajów webhostingu ułatwi i uprości Ci podjęcie decyzji o tym, który z nich jest odpowiedni dla Twoich potrzeb i budżetu.

Posty z tej samej kategorii: