Co to jest Web Hosting i jak to działa

Zrozumienie web hosting dobrze jest ważną częścią szkolenia szczególnie dla ustanowienia swojej obecności w Internecie. Jeśli Twoim celem jest rozpoczęcie budowania stron internetowych profesjonalnie, szukasz kogoś do budowania dla Ciebie, lub po prostu chcesz mieć lepsze pojęcie o tym, jak działają, odpowiedzieć na pytanie “Co to jest hosting www?” jest to ważny pierwszy krok.

W dzisiejszych czasach budowanie strony internetowej jest łatwiejsze i bardziej dostępne niż kiedykolwiek, ale istotne jest, abyś znał podstawy w pracy.

Po pierwsze, porozmawiajmy o tym, jak to działa, a następnie spojrzeć na niektóre z najlepszych usług hostingowych z uwagami na temat tego, czego należy oczekiwać od dostawcy.

Hosting internetowy pozwala użytkownikom na przechowywanie treści poza siedzibą firmy, zmniejszając lokalne koszty przechowywania i związany z tym fizyczny ślad.

Co to jest hosting internetowy?

Definicja hosting www: Zapewnia bezpieczne miejsce do przechowywania treści online. Kod, obrazy, filmy i tekst, które tworzą stronę internetową muszą być gdzieś przechowywane. Bez stabilnego cyfrowego repozytorium, nikt z nas nie miałby stałego dostępu do treści w sieci. To sprawia, że hosting jest jednym z najbardziej krytycznych elementów rozwoju obecności online dla każdego, od dużych firm do małych kont osobistych.

Hosting internetowy pozwala użytkownikom na przechowywanie treści poza siedzibą firmy, zmniejszając lokalne koszty przechowywania i związany z tym fizyczny ślad. Ułatwia to również budowanie prawdziwie trwałej obecności w sieci, z wbudowanymi korzyściami, takimi jak kopie zapasowe dla bezpieczeństwa i wsparcia.

Niektóre hostingi odbywają się lokalnie za pośrednictwem komputerów osobistych lub serwerów, ale częściej korzysta się z usług zewnętrznych dostawców w chmurze. Gdy zaczniesz szukać usługi hostingowej, powinieneś być w stanie znaleźć szeroki zakres zarówno darmowych, jak i płatnych opcji do rozważenia.

Zapewnia bezpieczne miejsce do przechowywania treści online. Kod, obrazy, filmy i tekst, które tworzą stronę internetową muszą być gdzieś przechowywane.

Jak rozpocząć tworzenie strony internetowej z prostym hostingiem?

Aby stworzyć stronę internetową, trzeba będzie skoordynować kilka kroków, a wybór dostawcy usług hostingowych jest tylko jednym z nich.

Zarejestruj domenę – kupisz ją od rejestratora nazw domen, takiego jak Domain.com, Bluehost, HostGator, GoDaddy lub Google Domain, aby wymienić tylko kilka. Wybierz unikalną nazwę, aby ułatwić ludziom zapamiętanie Twojego adresu IP (który jest tylko ciągiem liczb). Znacznie łatwiej jest zapamiętać “HP.com” niż “50.32.247.170”, na przykład. Domena jest taka sama bez względu na to, kto ją kupuje, ale ceny różnią się dla różnych usług i dodatków.

Serwer nazw (DNS): System nazw domen jest pośrednikiem, który kieruje odwiedzających Twoją stronę internetową na właściwy adres IP. Wiele razy ta sama firma zapewnia zarówno rejestrator, jak i usługi DNS, ale możesz wybrać inny DNS, jeśli chcesz. Niektóre z nich to CloudFlare, OpenDNS, CleanBrowsing i Google Public DNS.

Hosting stron internetowych: Rzeczywiste pliki, które składają się na stronę internetową rezydują na serwerze zarządzanym przez firmę hostingową. Ponownie, może to być ta sama firma, co rejestrator i serwer DNS, lub można użyć innego dla tej części procesu. Mamy zagłębił się w kilku szanowanych firm hostingowych poniżej.

SSL (Secure Socket Layer) jest protokołem szyfrowania, który chroni twoje dane podczas przeglądania internetu.

Jak działa hosting stron internetowych?

Usługi hostingowe działają poprzez utrzymywanie stabilnych i bezpiecznych przestrzeni magazynowych. Chociaż hosty internetowe zapewniają więcej niż tylko przechowywanie danych, jest to kluczowa część ich funkcjonalności. Hosty przechowują dane na sprzęcie zwanym serwerem internetowym, co pozwala na łatwą konserwację i dostęp użytkowników online.

Bez wystarczająco dużej pojemności hosta i właściwej konserwacji, strony internetowe mogą zachowywać się błędnie. To tworzy bardziej czasochłonny proces dla odwiedzających Twoją stronę, co z kolei wpływa na sprzedaż Twojej firmy i pozbawia odbiorców informacji.

Samodzielny hosting

Istnieją sposoby na zbudowanie własnych serwerów internetowych za pomocą oprogramowania PC, ale koszty mogą być w rzeczywistości wyższe niż w przypadku dedykowanego obiektu i dostawcy. Dlatego większość użytkowników polega na usługach stron trzecich, które mogą zagwarantować pewne funkcje i usługi 24/7.

Firmy mogą wybrać hosting własnej strony internetowej, aby utrzymać wszystko na miejscu, ze znaczną inwestycją w serwery i siłę roboczą. To ma sens dla dużych firm. Dla małych i średnich firm, jednak, trzecie dostawców usług hostingowych są znacznie tańsze trasy.

Korzyści obejmują ciągłą dostępność dla użytkowników, silniejsze zabezpieczenie przed hakerami, rutynową konserwację i wsparcie techniczne dla Ciebie, gdy pojawią się nieoczekiwane problemy.

W każdym przypadku pamiętaj o zakupie certyfikatu SSl dla ochrony danych w ramach Twojego hostingu.

Posty z tej samej kategorii: