DNS i jego ważna rola w świecie online

Tylko jeden katalog Domain Name System będzie masywny, który odpowiada za ponad 333,8 miliona nazw domen, które zostały wymienione w samym 2018 roku. Podobnie jak reszta rzeczy dzisiaj, które są związane z siecią, Domain Name System jest rozprzestrzeniony w międzynarodowej sieci usług Domain Name System, które stale komunikują się ze sobą, aby użytkownicy byli kierowani do ich witryn. 

Istnieje kilka głównych powodów, dla których serwery Domain Name System są dystrybuowane w ten sposób i głównie ma to coś wspólnego ze skalą.

Po pierwsze, większość nazwanych stron internetowych, zwłaszcza główne wyszukiwarki, takie jak Google, mają setki, a nawet tysiące adresów IP odpowiadających tylko jednej domenie. Na przykład ktoś, kto chce uzyskać dostęp do Google z Londynu, prawdopodobnie nie będzie wchodził w interakcję z podobnym sprzętem systemu nazw domen, nie mówiąc już o podobnym serwerze Google, jak ktoś, kto dokonuje podobnego wyszukiwania w Bostonie, nawet jeśli w praktyce uzyskuje dostęp do tej samej strony internetowej, gdy wszystko zostało już powiedziane i zrobione.

Domain Name System
Możesz edytować ustawienia DNS na swoim hostingu

Jeszcze jeden powód ma coś wspólnego z czasem. Jeśli każdy użytkownik, który dokonuje tego samego wyszukiwania w Google na całym świecie, będzie miał dostęp do jednego centralnego serwera DNS, to pomimo równoważenia obciążenia, ruch w sieci będzie bardzo duży. 

W tym momencie informacje Domain Name System są buforowane na poszczególnych urządzeniach, jak również, aby umożliwić komputerom rozwiązać nazwę domeny od razu z adresem IP Google ze zdalnym serwerem kilka razy dziennie. Faktycznie, serwery i routery, które dostawcy usług internetowych używać do łączenia klientów do Internetu cache ładunków wysokiego ruchu informacji Domain Name System w celu rozwiązania adresów IP od razu tak, że klienci będą szczęśliwi i ruch będzie nadal poruszać. 

Hierarchia DNS

Cały proces uzyskiwania dostępu do strony internetowej podąża ścieżką do odpowiadającego jej adresu IP. Jeśli informacja nie zostanie zbuforowana lokalnie, będzie istniała hierarchia kilku serwerów Domain Name System, przez które powinno przejść żądanie, aby IP zostało odblokowane. Gdy wszystko będzie działało sprawnie, wszystkie te elementy będą niewidoczne dla użytkowników. 

Posty z tej samej kategorii: