Jak Kupić Akcje – Poradnik dla Początkujących

W czasach narastającej inflacji odpowiedzialne ulokowanie kapitału staje się z dnia na dzień coraz bardziej ważne. Mówiąc wprost: jeżeli nie zainwestujesz, stracisz. Mimo rosnącej popularności alternatywnych inwestycji takich jak kryptowaluty, tradycyjne papiery wartościowe są wciąż najpopularniejszą i najbardziej bezpieczną możliwą inwestycją. Ale jak kupić akcje z minimalnym ryzykiem i maksymalnym zyskiem?

Największym problemem stojącym przed ludźmi dopiero rozpoczynającymi swoją przygodę z rynkiem papierów wartościowych są problematyczne domy maklerskie, które nie nadążają za postępem technologicznym. Tradycyjni maklerzy zazwyczaj wymagają ogromnych inwestycji początkowych na poziomie kilkudziesięciu tysięcy złotych. Wielu ludzi zadaje sobie pytanie: jak kupić akcje bez korzystania z przestarzałych domów maklerskich?

Zakup akcji na eToro
Możesz kupować akcje na eToro

Odpowiedź na to pytanie jest prostsza niż mogłoby się wydawać. Inwestorzy zastanawiający się jak kupić akcje bez pośrednictwa domów maklerskich mogą po prostu skorzystać z usług nowoczesnych platform inwestycyjnych takich jak eToro.

Internetowe platformy wychodzą naprzeciw oczekiwaniom inwestorów, którzy chcieliby zdywersyfikować swoje portfolio poprzez inwestycje w papiery wartościowe bez konieczności trwałej lokaty dużych ilości pieniędzy. Nie musisz być milionerem by zarabiać na giełdzie – wkład początkowy na poziomie kilkudziesięciu dolarów wystarczy by pomnażać swój kapitał.

Jak kupić akcje?

Jak kupić akcje przy użyciu nowoczesnych platform inwestycyjnych typu eToro? Wbrew pozorom, gra na giełdzie wcale nie jest skomplikowana. Rejestracja jest równie prosta jak założenie konta na jakimkolwiek serwisie społecznościowym i nie wymaga dużego początkowego kapitału.

Platformy inwestycyjne takie jak eToro umożliwiają inwestowanie w papiery wartościowe z takimi samymi gwarancjami bezpieczeństwa jakie zapewniają tradycyjne domy maklerskie. Posiadają jednak nad nimi jedną ogromną przewagę: otworzenie konta nie wymaga znaczącej inwestycji na poziomie kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Wideo: Jak korzystać z eToro – przegląd konta demo

Kolejną zaletą nowoczesnych serwisów inwestycyjnych takich jak eToro są wyjątkowo niskie opłaty przy zleceniach kupna i sprzedaży papierów wartościowych. Typowe domy maklerskie nakładają opłatę w wysokości kilku procent na każdą transakcji. W przeciwieństwie do nich, platformy typu eToro pozwalają na inwestycję bez żadnych opłat – innymi słowy, opłata za transakcję wynosi 0%!

Jak kupić akcje przy użyciu nowoczesnej platformy inwestycyjnej typu eToro? Odpowiedź jest bardzo prosta. Wystarczy zarejestrować konto i doładować je przy użyciu jednej z wielu wygodnych metod płatności takich jak VISA, Mastercard, PayPal lub zwykły przelew bankowy. Serwisy typu eToro nie posiadają minimalnej wartości doładowania konta. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o tym jak kupić akcje na eToro, możesz to sprawdzić klikając w ten link.

Posty z tej samej kategorii: