Porównywanie drukarek

Jeśli chodzi o drukowanie, czy to wspomnień w formie zdjęć, czy dokumentów służbowych lub naukowych, zawsze szukamy najlepszej jakości, niemal perfekcji. Oczywiście rynek i jego nieskończone możliwości, zarówno jeśli chodzi o modele, jak i najnowocześniejsze funkcje, nie ułatwiają nam wyboru. Wręcz przeciwnie, często jeszcze bardziej nas dezorientuje. Istnieją jednak pewne mocne punkty, marki będące liderami w dziedzinie drukarek domowych: mówimy tu o drukarkach EPSON i drukarkach Canon.

Drukarki EPSON i CANON – doskonałość druku cyfrowego.

Drukarki Canon i EPSON to jedne z głównych marek drukarek znanych z doskonałych wydruków, a w szczególności z druku cyfrowego, który jest obecnie najbardziej pożądany, ponieważ umożliwia drukowanie nie tylko dokumentów, ale także zdjęć oraz korzystanie z różnych rodzajów papieru w porównaniu z innymi. Każda z tych marek oferuje funkcje, które z pewnością Cię zachwycą i zrobią na Tobie największe wrażenie, w zależności od Twoich potrzeb. Jednak, jak każdy sprzęt na rynku, drukarki Canon i EPSON mają również wady i zalety. Skoro natknąłeś się na ten artykuł, być może interesuje Cię, która z tych dwóch marek drukarek będzie warta Twoich pieniędzy i wysiłku, jaki wkładasz w zdobycie informacji na jej temat. Dzisiaj porównamy drukarki Canon i EPSON na podstawie ich najczęściej recenzowanych modeli, aby oszacować, jakie są, według najbardziej poszukiwanych w sieci cech, mocne strony drukarek jednej lub drugiej marki.

Drukarki Canon i EPSON to jedne z głównych marek drukarek znanych z doskonałych wydruków, a w szczególności z druku cyfrowego, który jest obecnie najbardziej pożądany, ponieważ umożliwia drukowanie nie tylko dokumentów, ale także zdjęć oraz korzystanie z różnych rodzajów papieru w porównaniu z innymi.

Porównanie drukarek EPSON i CANON

Drukarka atramentowa

Chociaż w porównaniu z drukarkami atramentowymi drukarki laserowe drukują tekst ostry jak brzytwa, można znaleźć drukarki atramentowe, które są w stanie zapewnić jakość porównywalną z tym drugim typem drukarek, na przykład Canon Pixma MG3620 i Pixma TS6020. Jednak w przypadku firmy EPSON drukarka atramentowa WF-2760 nie tylko drukuje wyraźny tekst, ale także charakteryzuje się największą szybkością druku wśród drukarek atramentowych.

W przypadku drukowania dwustronnego model WF-6590 firmy Epson tworzy równie ostre dwustronne wydruki tekstowe, natomiast model TS6020 firmy Canon tworzy jaśniejsze wydruki.

Jest to jednak konieczność tylko dla tych, którzy chcą mieć domową drukarkę o wydajności punktu ksero, co jest dość szczególną sytuacją w porównaniu z codziennymi potrzebami przeciętnego użytkownika.

Canon tworzy wysokiej jakości wydruki, kopie i skany przy niższych kosztach eksploatacji niż EPSON. Jednak, mimo że Canon jest zwycięzcą pod względem szybkości kopiowania i skanowania, EPSON jest liderem pod względem szybkości drukowania.

Wydruki na błyszczącym papierze fotograficznym

Przejdźmy więc do bardziej konkretnych spraw, takich jak błyszczące odbitki fotograficzne.

W tym kontekście można powiedzieć, że drukarki Canon tworzą bardziej naturalnie wyglądające wydruki, dostarczając więcej szczegółów w cieniach niż drukarki EPSON.

Większość modeli (w tym TS6020 i MG3620) zapewnia nasycenie głębokich czerwonych kolorów, a wszystkie modele CANON generują żywe zdjęcia.

Jeśli przyjrzymy się drukarkom EPSON, zobaczymy, że model XP-640 jest bardziej idealny do drukowania drobnych szczegółów i nasyconych kolorów, ale sprawia, że zdjęcia są nienaturalne, podczas gdy model WF-2760 tworzy zdjęcia o jasnych kolorach.

Oprócz wydajności drukowania musimy również wziąć pod uwagę szybkość wykonywania najbardziej podstawowych czynności i zgodnie z tym, co podają różne recenzje w Internecie, możemy powiedzieć, że zwycięzcą w szybkości drukowania są drukarki EPSON, a zwycięzcą w szybkości kopiowania i skanowania są drukarki CANON.

Jeśli chodzi o obsługę papieru, najlepsze drukarki EPSON oferują większą pojemność, ale modele Canon oferują opcje podawania papieru fotograficznego o różnej gramaturze.

Drukarki EPSON i CANON: cena tuszu

Drukarki wielofunkcyjne Canon i drukarki wielofunkcyjne EPSON mogą być przystępne cenowo, ale taniej nie zawsze znaczy lepiej. Dzieje się tak dlatego, że niezależnie od wybranej drukarki, koszt tuszu jest najbardziej znaczącym wydatkiem okresowym. Używając tych samych parametrów co poprzednio, możemy powiedzieć, że zwycięzcą w cenie tuszu są drukarki CANON

Ogólnie rzecz biorąc, można powiedzieć, że Canon wygrywa. Canon tworzy wysokiej jakości wydruki, kopie i skany przy niższych kosztach eksploatacji niż EPSON. Jednak, mimo że Canon jest zwycięzcą pod względem szybkości kopiowania i skanowania, EPSON jest liderem pod względem szybkości drukowania.

Jeśli chodzi o obsługę papieru, najlepsze drukarki EPSON oferują większą pojemność, ale modele Canon oferują opcje podawania papieru fotograficznego o różnej gramaturze. Biorąc pod uwagę powyższy przegląd, ostateczny wybór nadal będzie zależał od budżetu i potrzeb użytkownika, ale mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł w podjęciu decyzji.

Posty z tej samej kategorii: