Dodatek, który oznacza bezpieczeństwo

Co to jest certyfikat SSL?

Certyfikaty SSL to małe pliki danych, które cyfrowo wiążą klucz kryptograficzny z danymi organizacji. Po zainstalowaniu na serwerze WWW aktywuje kłódkę i protokół HTTPS oraz umożliwia bezpieczne połączenia z serwera WWW do przeglądarki. Zazwyczaj certyfikat SSL służy do ochrony transakcji kartą kredytową, przesyłania danych i logowania, a ostatnio staje się normą podczas przeglądania witryn mediów społecznościowych.

Zabezpiecz swoją witrynę certyfikatem SSL

Certyfikaty SSL i inne elementy sieciowe, z którymi się wiążą

Certyfikaty SSL nie działają same, ale łączą się z innymi elementami, takimi jak:

  • Nazwa domeny, nazwa serwera lub nazwa hosta
  • Tożsamość organizacyjna (tj. nazwa firmy) i stanowisko

Organizacja musi zainstalować certyfikat SSL na swoim serwerze internetowym, aby zainicjować bezpieczną sesję z przeglądarkami internetowymi. Po ustanowieniu bezpiecznego połączenia serwer będzie chronić cały ruch sieciowy między serwerem internetowym a przeglądarką internetową.
Po prawidłowym zainstalowaniu certyfikatu SSL na serwerze protokół aplikacji (znany również jako HTTP) zmieni się na HTTPS, gdzie „S”, jak wspomniano powyżej, oznacza „bezpieczny”.

Przeczytaj także następny artykuł: Porównywanie drukarek

Drukarki Canon i EPSON to jedne z głównych marek drukarek znanych z doskonałych wydruków, a w szczególności z druku cyfrowego, który jest obecnie najbardziej pożądany, ponieważ umożliwia drukowanie nie tylko dokumentów, ale także zdjęć oraz korzystanie z różnych rodzajów papieru w porównaniu z innymi.

Jak działa certyfikat SSL?

Certyfikaty SSL używają czegoś, co nazywa się kryptografią klucza publicznego.
Ten szczególny rodzaj szyfrowania wykorzystuje moc dwóch kluczy, które są długimi ciągami losowo generowanych liczb. Jeden to klucz prywatny, a drugi to klucz publiczny. Klucz publiczny jest znany serwerowi i dostępny w domenie publicznej. Użytkownicy mogą go używać do szyfrowania dowolnej wiadomości.

Wideo: Certyfikaty SSL – o co w tym chodzi?

Posty z tej samej kategorii: