Popularne materiały używane do produkcji nowoczesnych wazonów

Łatwość utrzymania, wartość estetyczna, klimat w Twojej okolicy i miejsce, w którym planujesz trzymać rośliny doniczkowe to ważne czynniki, które musisz wziąć pod uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Tylko po to, aby dać ci dobry pomysł, poniżej znajduje się szybki podział najczęstszych materiałów, które nowoczesne sadzarki są często wykonane z, aby pomóc Ci wybrać odpowiedni wybór, który odpowiada Twoim konkretnym potrzebom.

Beton jest dobrym, niezawodnym izolatorem, który potrafi chronić korzenie roślin nawet w czasie, gdy występują znaczne zmiany temperatury.

Ceramiczna

Kamionka lub pojemniki ceramiczne są wykonane przy użyciu jasnego koloru i drobno teksturowanej gliny, która jest szkliwiona po tym. Pojemniki te są następnie wypalane w wysokiej temperaturze w piecu, aby pomóc zmniejszyć porowate poziomy puli i jej podatność na elementy. Jednak ceramiczne wazony mogą nadal pękać, gdy są pozostawione na zewnątrz w zimnej pogodzie.

Jedną z wad tego rodzaju trwałości jest to, że te wazony mają tendencję do być bardzo ciężkie, nawet jeśli ten czynnik nadal czyni je doskonałym rozwiązaniem dla roślin, które rosną jako top ciężkie. Ponadto, wazony ceramiczne są nieco drogie, ale można je znaleźć w szerokiej gamie wzorów i kolorów glazury.

Coir

Wazony z włókna kokosowego to wybór ekologiczny i ekonomiczny. Są to sadzarki wykonane z łupin orzecha kokosowego. Są one również bardziej wytrzymałe w porównaniu do doniczek papierowych, ale nadal oferują te same korzyści, co doniczki papierowe.

Istnieją również typy, które są tworzone przy użyciu łusek zbożowych i różnych środków wiążących zamiast łusek kokosowych.

Beton

Betonowe wazony mają tendencję do wyglądania świetnie, zwłaszcza gdy trochę się zestarzały. Nawet jeśli beton jest praktyczną opcją dla większych roślin, które mogą wymagać wsparcia balastowego przed wiatrem ze względu na swoją wagę, waga ta może być również powodem, dla którego trudno jest przenieść sadzarkę.

Posty z tej samej kategorii: