Szybkie fakty o Osadnikach z Catanu

Istnieje wiele zasad i na początku mogą się one wydawać przytłaczające. Jednak po kilkukrotnym graniu w Osadników z Catanu, gra będzie wydawać się całkiem prosta. W zestawie znajduje się świetny Almanach, który jasno opisuje wszystkie zawiłości.

Granie

Gra jest połączeniem zarządzania zasobami i strategii. Będziesz potrzebował odpowiednich materiałów do budowy dróg i domów, aby zdobywać zwycięskie punkty. Szczęście w rzucie kostką zwiększa zasoby i określa liczbę dróg i osiedli, które możesz zbudować. Niewykorzystane zasoby możesz użyć do zakupu specjalnych kart lub innych materiałów do rozwijania swojej osady.

Osadnicy z Catanu

Rozgrywka staje się bardziej ekscytująca dzięki możliwości handlu z resztą graczy, możliwości zamiany kart i targowania się o to, czego potrzebujesz, aby osiągnąć zamierzony cel. To świetne rozwiązanie, gdy brakuje Ci odpowiednich zasobów.

Na pewno pokochasz małe drewniane kawałki w Osadnikach z Catanu. Są trzy rodzaje: miasta, osiedla i drogi. O wyniku gry decydują punkty, które każdy gracz powinien śledzić. Możesz je zdobyć dzięki posiadaniu największej armii, najdłuższej drogi lub największej liczbie miast we własnej osadzie lub możesz także kupić karty rozwojowe.

Klikając na link, przeczytaj cały artykuł Osadnicy z Catanu.

Posty z tej samej kategorii: