Ćwiczenia na sześciopak – zaskakujące korzyści zdrowotne mięśni Abs

Słabe mięśnie rdzenia są główną przyczyną urazów kręgosłupa. Dlatego silne mięśnie rdzeniowe mogą zmniejszyć ryzyko urazów. Uraz pleców jest spowodowany zwiększonym odkładaniem się tłuszczu, który ciągnie mięśnie pleców. Przy wyrzeźbionym i mocnym abs, nie ma odkładającego się tłuszczu w okolicy brzucha. Nie występuje nadmierne napięcie spowodowane tłuszczem brzusznym i postura ulega poprawie.

Poprawia posturę

Poza dobrym wyglądem silny mięśnie rdzenia mogą poprawić postawę. Są korzystne dla kręgosłupa i pomagają stać prosto.

Treningu na sześciopak

Zmniejszone ryzyko obrażeń i zwiększona wydajność sportowa

Najważniejszą zaletą silnych mięśni rdzenia jest zwiększona wydajność w sporcie. Jeśli chcesz poprawić swoje sportowe rezultaty, musisz poprawić siłę swoich mięśni rdzenia. Zapewne widzieliście wielu sportowców skupiających się na rozwijaniu silnych mięśni rdzenia. Może to również zwiększyć Twoją energię i wzmocnić mięśnie pleców, co pozwoli uniknąć ewentualnych urazów.

Silny mięśnie rdzenia są potrzebne w wielu sportach, m.in. w koszykówce, krykiecie, piłce nożnej, pływaniu, bieganiu, lekkoatletyce, gimnastyce i jeździe na rowerze. Twoje sportowe rezultaty poprawią się dzięki silnym mięśniom rdzeniowym. Nie trzeba ćwiczyć codziennie mięśni rdzenia, aby uzyskać sześciopak.

Przeczytaj artykuł na ten temat treningu na sześciopak.

Posty z tej samej kategorii: