Ważne porady dotyczące wyboru oleju silnikowego

Możesz być sportowcem lub mieć ciężką nogę. A może robisz holowanie swoim samochodem lub po prostu używasz go do okazjonalnych krótkich wypadów. Każda z tych sytuacji jest dobrym powodem do wyboru mieszanki syntetycznej lub oleju syntetycznego.

Jeśli będzie się to mieściło w Twoim budżecie, możesz pójść o krok dalej i poszukać oleju silnikowego do samochodów, którego substancje dodatkowe, zwiększą wydajność silnika, bez względu na to, jak jeździsz.

Olejami do silników samochodowych

Na przykład, niektóre oleje są produkowane z myślą o zastosowaniu w zaawansowanych technicznie silnikach, silnikach o dużym przebiegu lub silnikach diesela.

Uwzględnij lokalizację

Warunki atmosferyczne w których jeździsz mają znaczenie przy wyborze odpowiedniego oleju silnikowego.
Czy jeździsz w ekstremalnie niskich lub wysokich temperaturach? Czy prowadzisz samochód po nieutwardzonych drogach? Czy jest to teren górzysty czy też całkowicie płaski?

Warunki, które mogą trochę obciążyć Twój pojazd, mogą powodować szybsze zużycie oleju. Oznacza to, że być może będziesz musiał wybrać mieszankę syntetyczną lub olej syntetyczny. Ale jeśli wolisz stosować zwykły olej, najlepszym rozwiązaniem jest jego regularna wymiana.

Kontynuuj czytanie artykułu o olejami do silników samochodowych.

Posty z tej samej kategorii: