Klawiatura Casio jest stopniowana, symulując charakterystykę fortepianu

Casio PX-160 Transpozycja, funkcja oktawy

Funkcja zmiany oktawy zmienia wysokość klawiatury w oktawach.

Na przykład, gdy grasz w środkowym C, usłyszysz tenor C lub sopran C lub inne Cs na klawiaturze, w zależności od tego, ile oktaw jest przesuniętych.

Możliwe jest także precyzyjne dostrojenie wysokości PX-160 za pomocą funkcji dokładnego strojenia. Możesz zwiększać lub zmniejszać wysokość całej klawiatury w krokach 0,1 Hz od standardowego tonu klawisza A4 = 440Hz.

Kolejną wspaniałą cechą Casio PX-160 jest to, że pozwala zmienić jego standardowy ‘System równomiernie temperowany’ na dostrojenie do jednego z 16 różnych strojów lepiej nadających się do grania pewnych stylów muzycznych (indyjskiego, arabskiego, klasycznego).

Funkcja ta jest zwykle dostępna na znacznie droższych fortepianach, więc byłem bardzo zaskoczony, że PX-160 również ją posiada.

Inne funkcje

Metronom jest doskonałym narzędziem, którego możesz użyć do ćwiczenia czasu i stałego tempa.

Casio PX-160 pozwala dostosować tempo, liczbę uderzeń na takt i głośność metronomu do własnych potrzeb.

Casio PX-160 jest również wyposażony w funkcję automatycznego wyłączania, która zapobiega niepotrzebnemu zużyciu energii i automatycznie wyłącza urządzenie po około 4 godzinach bezczynności.

Blokada operacji jest kolejną przydatną funkcją, która po włączeniu chroni przed niezamierzonym naciśnięciem przycisku.

Łączność

Z przodu PX-160 znajdują się dwa mini-gniazda słuchawkowe (1/8 lub 3,5 mm). Możesz więc podłączyć dwie pary słuchawek jednocześnie, co jest szczególnie przydatne podczas gry w duecie.

Tylny panel urządzenia zawiera następujące złącza: USB (typ B). Ten port służy do podłączenia PX-160 do komputera. Wszystko, czego potrzebujesz, to kabel USB od A do B, który musisz dodatkowo kupić.

Dzięki technologii Plug and Play nie musisz pobierać i instalować żadnych sterowników na komputerze Mac lub Windows, co jest bardzo wygodne.

Po podłączeniu fortepianu do komputera można przenieść nagrane wykonania z pamięci wewnętrznej PX-160s do komputera i załadować MIDI (do 10 utworów) do instrumentu.

Dźwięk

PX-160 wykorzystuje dobrze znany system odtwarzania bardzo realistycznej barwy fortepianu Morphing AiR Sound firmy Casio z kilkoma znaczącymi ulepszeniami w stosunku do poprzedniej wersji.

Po pierwsze, pojemność pamięci przechowującej dźwięki została zwiększona trzykrotnie, co pozwala usłyszeć nawet drobne niuanse brzmienia fortepianu dzięki wyższej jakości próbkom.

Po drugie, źródło dźwięku Morphing AiR wykorzystuje bezstratną kompresję dźwięku, odtwarzając dźwięk bez zniekształceń w przeciwieństwie do stratnych formatów, takich jak MP3, AAC itp.

Posty z tej samej kategorii: