Żeń-szeń Coreano i jego zalety dla Twojego Ciała i Umysłu

Natura jest obdarzona różnymi rodzajami roślin leczniczych i ziół znanych z naturalnych korzyści dla zdrowia ludzkiego. Jedną z nich jest żeń-szeń Coreano lub żeń-szeń koreański. 

Koreański żeń-szeń został nazwany królem ziół ze względu na swoje doskonałe właściwości lecznicze. Nazywany również Panax ginseng lub żeń-szeń azjatycki, koreański żeń-szeń jest rodzajem tradycyjnego azjatyckiego zioła popularnego na całym świecie ze względu na jego potencjał w promowaniu wigoru ciała, lepszego zdrowia i przedłużenia życia. Jest on również stosowany w leczeniu wielu problemów zdrowotnych, takich jak stres, wrzody, wymioty, nudności, nerwowość, zmęczenie, stany zapalne, zwyrodnienia wewnętrzne, guzy, cukrzyca, starzenie się i depresja.

Koreański żeń-szeń ma istotne zalety zarówno dla zdrowia fizycznego, jak i psychicznego. Spójrz na niektóre korzyści dla Twojego ciała i umysłu związane z tym słynnym ziołowym lekiem:

Zmniejsza poziom cukru we krwi i cholesterolu 

Zdumiewający wpływ żeń-szenia Coreano na układ odpornościowy został zbadany w zachodniej medycynie ziołowej, aby odkryć jego potencjalną skuteczność w ochronie przed grypą, przeziębieniem i niektórymi rodzajami raka. Azjatycki żeń-szeń został odkryty w badaniach klinicznych w celu obniżenia poziomu cukru we krwi i cholesterolu. 

Żeń-szeń Coreano zawiera również substancje przeciwstarzeniowe
Suplement diety żeń-szeń Coreano

Oznacza to, że to zioło może być pomocne w leczeniu cukrzycy typu 2 i wysokiego cholesterolu. Ale istnieją również pewne możliwe zastosowania tego zioła, które nie zostały zdefiniowane. W innych przeprowadzonych badaniach okazało się, że zioło było w stanie wywołać relaksujący wpływ na mięśnie płuc. Doprowadziło to do rozszerzenia dróg oddechowych, które pomagają złagodzić objawy astmy, jak również innych chorób płuc, które występują w wyniku zwężenia dróg oddechowych. 

Walka z infekcjami wirusowymi 

Badania naukowe wykazują, że żeń-szeń może również potencjalnie odgrywać ważną rolę jako adaptogen. Zioło może przedłużać życie poprzez zwalczanie infekcji wirusowych i Pseudomonas aeruginosa.

Wideo: 11 niesamowitych korzyści z koreańskiego żeń-szenia dla mężczyzn, kobiet, zaburzeń erekcji, lipidów, skóry i wypadania włosów

Badania stale wspierają również ochronną rolę żen-szenia w walce z chorobami nowotworowymi i lekami, a także jego zdolność do przeciwdziałania skutkom ubocznym chemioterapii. Żeń-szeń może być również wykorzystywany do zapobiegania uzależnieniu i nadużywaniu opiatów i substancji psychostymulujących. 

Spowalnia proces starzenia się 

Żeń-szeń Coreano suplement diety firmy Vegamega składa się również z substancji przeciwstarzeniowych, takich jak substancje insulinopodobne i antyoksydanty, których nie można znaleźć w innych rodzajach żeń-szenia.

Żeń-szeń Coreano jest liderem, jeśli chodzi o składniki lecznicze i działanie
Żeń-szeń Coreano spowalnia również procesy starzenia

Może to również wspomagać przepływ krwi do narządów wewnętrznych przez naczynia włoskowate, które zwykle kurczą się wraz z wiekiem. Pozwala to na lepsze zdrowie narządów i lepsze funkcjonowanie organizmu. 

Zwiększa pamięć i sprawność umysłową

Żeń-szeń może również działać jako środek wspomagający i ochronny mózg. To zioło może pomóc zwiększyć Twoją zdolność koncentracji i wydajność umysłową. Ponieważ jest to rodzaj przeciwutleniacza, ten lek ziołowy może również zachować komórki mózgowe chronione przed uszkodzeniami spowodowanymi przez wolne rodniki. Ponadto, może to również zapobiec utracie pamięci i odeprzeć związane z wiekiem psychicznego upadku.

Regularne posiadanie koreańskiego żeń-szenia w ciągu 12 tygodni może zwiększyć sprawność umysłową pacjenta z chorobą Alzheimera. Koreański żeń-szeń może również zwiększyć pamięć o pacjentach z udarem mózgu. Kiedy żeń-szeń i Ginkgo biloba są używane razem w każdym suplemencie mózgu, to tworzy synergiczny efekt, który zwiększa pamięć krótkotrwałą i minimalizuje objawy ADHD.

Ashwagandha

Rzeczy, które powinieneś wiedzieć zanim zaczniesz stosować Ashwagandha

Ashwagandha znana jest również jako indyjski żeń-szeń, który należy do rodziny psiankowatych. Jest stosowana od tysięcy lat i uznawana za leczniczy tonik w medycynie ajurwedyjskiej.

Zwiększa energię, siłę i wytrzymałość

Zdolność do poprawy energii jest prawdopodobnie jedną z kluczowych korzyści zdrowotnych związanych z żeń-szeniem. Zioło to jest używane od setek lat, aby pomóc zwiększyć siłę i wytrzymałość. Koreański żeń-szeń może również przynieść korzyści nawet zdrowym ludziom, którzy chcą poprawić swoją sprawność fizyczną i tym, którzy muszą radzić sobie ze zmęczeniem w wyniku choroby. Ten wzrost energii umysłowej dzięki żeń-szeniu jest gładki i różni się od wzrostu, jaki daje kawa. Nie wywołuje ona nerwowości i nie załamuje się.

Stwierdzono również, że lek ziołowy może zwiększyć energię i zmniejszyć zmęczenie pacjentów chorych na raka. Żeń-szeń jest uważany za pomocny środek ziołowy na CFS lub zespół chronicznego zmęczenia. Zioło to jest równie przydatne w leczeniu niewyjaśnionego chronicznego zmęczenia. 

Redukcja stresu 

Żeń-szeń został również wykorzystany do stymulacji i rozluźnienia układu nerwowego. Może on pobudzić krążenie kapilarne mózgu i zmniejszyć skutki stresu. Chociaż na całym świecie istnieją różne rodzaje żeń-szenia, to jednak żeń-szeń Coreano jest liderem, jeśli chodzi o składniki i efekty lecznicze. Zioło to składa się z maksymalnie 29 różnych rodzajów żeń-szenia, podczas gdy pozostałe rodzaje zawierają tylko około 8 do 9 z nich. 

Pomaga w wykopaniu nawyku 

Koreański żeń-szeń może również przyczynić się do zmniejszenia lęku i depresji, które mają miejsce podczas procesu odstawiania różnych rodzajów substancji uzależniających, w tym morfiny i nikotyny. Ten ziołowy środek jest również skuteczny na kaca, który wynika z nadmiernego picia. 

Zwiększa nastrój i poprawia samopoczucie psychiczne

Koreański żeń-szeń może również powodować bardziej czujny, ale zrelaksowany stan umysłu, który jest taki sam, jak ten, którego można doświadczyć po wypiciu zielonej herbaty. Uczestnicy badań zgłosili kilka korzyści płynących z używania żeń-szenia, takich jak lepszy poziom energii i lepsze życie seksualne, jakość snu, zadowolenie osobiste i dobre samopoczucie jako całość. Zioło to zostało uznane za przydatne w leczeniu lęku i depresji

Ochrona przed rakiem 

Azjatycki żeń-szeń ma właściwości przeciwnowotworowe i może oferować ochronę przed różnymi rodzajami nowotworów, takich jak rak płuc, wątroby, trzustki, jajnika i żołądka. Palacze, którzy przyjmują żeń-szeń, są również mniej narażeni na powszechne nowotwory związane z paleniem w porównaniu z tymi, którzy go nie przyjmują. Koreański żeń-szeń zapewnia również lepsze wyniki dla pacjentów, którzy mają raka piersi, takie jak lepsza jakość życia i lepsze wskaźniki przeżycia. Zioło to pozwala pacjentom na raka cieszyć się wyższym poziomem energii i napędza ich apetyt, jak również. 

Obsługuje funkcje seksualne 

Żeń-szeń Coreano, od najdłuższego czasu, stosowany jest również do poprawy libido i funkcji seksualnych u mężczyzn i kobiet. W tradycyjnej medycynie chińskiej zioło to jest uważane za rodzaj afrodyzjaku i jest używane do przywracania funkcji seksualnych mężczyzn. Zioło to jest szczególnie pomocne dla tych mężczyzn, którzy cierpią na zaburzenia erekcji.

Posty z tej samej kategorii: