Popularne Style Sofy w każdym salonie

Podczas gdy zawsze można zaplanować i zaprojektować własną elegancką przestrzeń, łatwo jest się pomylić na tym, jaką sofę należy dodać do swojego salonu. Jeśli nie jesteś pewien, czy powinieneś dostać fotelik miłosny, settee, chesterfield czy szezlong, pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to zapoznać się z ich różnicami. 

Przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o różnych typach sof, z których możesz wybierać, aby ożywić swoją przestrzeń życiową. 

Dział 

Sekcje, zwane również sofami rodzinnymi, są najlepszym wyborem dla tych, którzy chcą dostosować opcje stylowe i konfigurację swojej sofy. Sofy segmentowe mają sekcje lub oddzielne elementy, które można dołączyć do siebie, aby stworzyć taki wygląd, jaki chcesz. Sekcje składają się z dwóch lub więcej części. Można uzyskać wiele opcji z sekcji, takich jak dołączenie sofy do narożnika siedzenia, dołączenie szezlong do settee, i więcej. Elementy, które wybierzesz do podziału na części, określą rozmiar i kształt twojej sofy. Mimo, że podział na części to popularna opcja, upewnij się, że najpierw sprawdzisz swój plan piętra, zanim go kupisz. 

Jaką sofę należy dodać do swojego salonu
Podczas gdy zawsze można zaplanować i zaprojektować własną elegancką przestrzeń, łatwo jest się pomylić na tym, jaką sofę należy dodać do swojego salonu.

Chaise 

Chaise pochodzi z salonu szezlongowego, czyli długiego krzesła. Łańcuchy mają dziś bardziej współczesne kształty, ale można też obrysować siedzisko na plecach. Jest to rodzaj sofy, która jest powszechnie spotykana w gabinecie psychiatrycznym. 

Bridgewater 

Klasyczna i prosta sofa Bridgewater charakteryzuje się niskim profilem z niskimi ramionami osadzonymi z przodu. Tradycyjne sofy Bridgewater posiadają zwijane plecy i spódnicę. Dzięki luzowi poduszek i oparć Bridgewater są najlepszym wyborem dla osób, które preferują regulowaną twardość. 

Divan 

Divan to termin, który pochodzi z Persji. Tradycyjny termin divan odnosi się do długiego siedziska z materaca umieszczonego na ścianie z poduszkami, na których można się oprzeć. Współczesny divan charakteryzuje się siedziskiem z tuftą w kształcie materaca, umieszczonym na stelażu niskoprofilowym. Dywan jest często umieszczany przy ścianie, ozdobiony poduszkami i zazwyczaj służy jako łóżko dla gości. Dywaniki są jak starsze rodzeństwo łóżka dziennego, które jest idealne do salonów. 

Track Arm 

Sofy z ramieniem gąsienicowym mają kwadratowe i proste ramiona. Nowoczesny styl, czysta sylwetka i proste linie dresów sprawiają, że sofy te stanowią podstawę nowoczesnych domów. Sofy z dróżkami cieszą się dużym zainteresowaniem również w mieszkaniach ze względu na ich zwartą formę, możliwą do uzyskania dzięki nieokrągłej i kanciastej sylwetce. Jeśli chcesz mieć sofę o bardziej stonowanej nowoczesności, sofy z dróżkami są najlepszym wyborem. 

Loveseat 

Podczas gdy settee i fotel miłosny są często uważane za synonimy, te dwa są w rzeczywistości różne. Podczas gdy settees tradycyjnie pasuje do dwóch lub więcej osób, loveeseats są przeznaczone tylko do dwóch osób. W odróżnieniu od settee, loveeseat jest zawsze sprzedawany jako indywidualny mebel i nie jest dołączany do sekcji. 

Sofa
Sofa to mebel, którego nie może zabraknąć w żadnym domu.

Chesterfield 

Jak można ustalić, czy dana kanapa to Chesterfield? Wystarczy spojrzeć na głęboki guzik tuftowania z tyłu. Ramiona sof Chesterfielda są zwijane na wysokość podobną do wysokości pleców. Zazwyczaj wykonane ze skóry, taki kawałek można znaleźć w wyszukanych bibliotekach. 

Knole 

Sofy Knole mają długą historię sięgającą aż do XVII wieku. Pierwotnie wykonane jako tapicerowana kanapa dla zabytkowego angielskiego domu Knole, były jednym z pierwszych tego typu projektów w historii. Utorowała drogę różnym kanapom i sofom. Dziś kanapa Knole jest rodzajem kanapy zdefiniowanej przez głębokie morze i regulowane ramiona. Często posiada odsłonięte drewniane wykończenia i detale, a przede wszystkim boczne ramiona, które są wiązane z tyłem sofy frędzlami lub warkoczami. 

Cabriole 

Nogi sofy Cabriole wyginają się w dół i na zewnątrz, podobnie jak ruch w balecie. Ten słynny w pierwszej połowie XVIII wieku styl sofy wyróżnia się spośród mebli Chippendale, Ludwika XV i królowej Anny. 

Camelback 

Sofy Camelback posiadają łukowate oparcie sięgające z obu stron wyżej, jak zwierzę, od którego pochodzi nazwa sofy. Plecy mają zazwyczaj uderzenie lub dwa. Tradycyjny styl dodaje odrobiny elegancji każdemu domowi. 

Łóżko dzienne 

Łóżka dzienne mogą być używane jako sofy w ciągu dnia, a łóżka, gdy nadejdzie noc. Jeśli często masz houseguests, to jest to idealny wybór potrzebujesz dodatkowej przestrzeni do spania. 

Sofy
Sofy i narożniki rozkładane z funkcją do spania w atrakcyjnych cenach, w wielu kolorach.

Récamier 

Inny historyczny styl sofy, récaimer, pochodzi od Julie Adélaïde Bernard Récamier, francuskiej gospodyni, będącej tematem obrazu Jacques’a-Louisa Davida, który siedzi na kanapie bez pleców, znanej obecnie jako récamier. Najlepszym sposobem na opisanie récamiera jest łóżko dzienne bez pleców, które posiada dwa przewijane końce. 

Settee 

Osadnicy są wybierani przez mieszkańców małych przestrzeni. Określają ją proste plecy i przestrzeń, która wygodnie mieści dwie lub więcej osób. 

Angielski Roll Arm 

Ten styl sofy definiują zaokrąglone ramiona z dnem z luźnymi poduszkami, które sprawiają, że jest to bardzo przytulna opcja. Tylna część tego siedziska jest często ciasna, co oznacza, że nie można zdjąć poduszek. 

Lawson 

Lawson ma luźne poduszki z tyłu. Ramiona nie są zaokrąglone i to jest najlepszy wybór do pomieszczeń dla mediów. 

Tuxedo 

Podobnie jak sofa Chesterfield, plecy i ramiona sof smokingowych mają tę samą wysokość. Kanapa ta jest geometryczna i czysto wyłożona i zazwyczaj obita tkaniną. Styl zapinany na guziki jest meblowym odpowiednikiem garnituru, który zainspirował jego nazwę: nowoczesny i ponadczasowy zarazem. 

Mid-century 

Wyróżniające się prostokątnym i czystym kształtem, rufowym siedziskiem i poduszkami na plecy oraz masywnymi nogami wykonanymi z drewna, sofy Mid-Century doskonale nadają się do stworzenia wyjątkowej estetyki w Państwa przestrzeni życiowej. 

Użycie odpowiedniej sofy do salonu może łatwo przekształcić ją w rodzaj odczucia, wyglądu i nastroju, który zawsze chciałeś mieć w swoim domu.

 

Przeczytaj następny artykuł: Zalety ogrodowych systemów nawadniających

Specjalistyczny system nawadniania kropelkowego kieruje wodę specjalnie do każdej bryły korzeniowej rośliny.

Posty z tej samej kategorii: