Zalety ogrodowych systemów nawadniających

Podlewanie roślin ręcznie za pomocą węża może zająć zbyt wiele czasu. Konieczne jest również przeprowadzenie wieczornych i wczesnoporannych rytuałów podlewania, które mogą pozbawić Cię czasu, który mógłbyś spędzić z rodziną lub w pracy i innych obowiązkach. Zarówno zraszacze, jak i kroplowe systemy nawadniania ogrodów są wyposażone w timery, które można po prostu ustawić na podlewanie każdego dnia lub tygodnia.

Systemów nawadniania

Eliminuje to konieczność monitorowania całego procesu nawadniania, ponieważ po zakończeniu zadania timer wyłącza wodę. Skuteczny system nawadniania w ogrodzie może również pomóc obniżyć miesięczne rachunki za wodę. 

Zapobieganie chwastom i chorobom 

Specjalistyczny system nawadniania kropelkowego kieruje wodę specjalnie do każdej bryły korzeniowej rośliny, zamiast po prostu zraszać cały ogród, podobnie jak w przypadku zwykłego deszczu. Dzięki temu można się spodziewać, że otaczające nasiona chwastów nie będą w stanie wykiełkować, zmniejszając tym samym potrzebę odchwaszczania.

Jak przygotować system nawodnienia na zimę

Podlewanie przy korzeniach może również zapobiegać chorobom liści, które powstają w wyniku zastoju kropel pozostawionych na liściach. Ponieważ woda nie uderza w kwiaty ani w liście, nie ma ryzyka rozmnażania się chorób liściowych.

Posty z tej samej kategorii: