Prawda za mitami o perukach

Internet jest obelżywy z wszelkiego rodzaju mitami na temat peruki i jej użycia. Jednak większość z tych mitów to właśnie to. Są to tylko mity, które nie mają za sobą żadnej prawdy. Ten artykuł zajmie się niektórymi z najbardziej popularnych mitów dotyczących peruk, aby pomóc Ci odróżnić fakty od fikcji.

Mit #1: Ludzie będą wiedzieć, czy nosisz perukę

Jest to prawdopodobnie najczęstszy ze wszystkich mitów o perukach, a także ten, który jest najbardziej odległy od prawdy. Dzisiejsze peruki zostały zaprojektowane tak, aby wyglądały zdrowo i naturalnie o nie musisz się martwić, jeśli ludzie będą wiedzieć, że masz na sobie taką perukę, bo nigdy nie będą w stanie.

Czarna peruka
Peruka w czarnych włosach

Mit #2: Twoja głowa jest za duża lub za mała na peruki 

Jeszcze raz, to jest fałszywe. Zakupy na peruki, które idealnie ci pasują, są podobne do zakupów na sukienkę. Wystarczy znać rozmiar, który do Ciebie pasuje.

Wideo: Moje peruki – jak wybrać, nosić I czuć się pięknie

Aby wiedzieć, jaki rozmiar peruki jest dla Ciebie odpowiedni, jedyne co musisz zrobić, to zmierzyć swoją głowę. Możesz poprosić kogoś, kto pomoże Ci tutaj, aby ułatwić Ci to zadanie. 

Mit #3: To jest zbyt trudne do stylu i dbania o peruki

Jeśli robisz lub nosisz coś po raz pierwszy, zawsze będą z tym związane pewne wyzwania. To samo odnosi się do stylizacji i pielęgnacji peruk. Przy wystarczającej ilości praktyki, wkrótce staniesz się ekspertem w zakresie pielęgnacji i stylizacji peruk, tak jak Twój fryzjer. Ale oczywiście nie oczekuj, że z dnia na dzień staniesz się mistrzynią.

Mit #4: Peruki spadają lub zdmuchują

Cóż, w tym micie jest uncja prawdy, choć jednocześnie jest on fałszywy. Peruki spadają lub odpadają tylko wtedy, gdy nie są odpowiednio dopasowane. Tymczasem, jeśli peruka jest zbyt przytulna, może wyskoczyć, podczas gdy zbyt luźna może się łatwo ześlizgnąć. Pod warunkiem, że znasz swój rozmiar, peruki nie spadną ani nie zdejmą się. Wiele peruk ma nawet regulowane paski, dzięki którym można je dopasować do własnych potrzeb, zmniejszając lub zwiększając rozmiar o jeden lub dwa cale.

Mit #5: Używanie peruk oznacza, że utkniesz w tej samej fryzurze. 

To po raz kolejny wielkie oszustwo. Po pierwsze, z pewną praktyką w zakresie stylizacji i pielęgnacji peruk, wkrótce staniesz się ekspertem, dzięki czemu będziesz mogła przekształcić je w dowolną ilość fryzur. Ponadto, nie ma potrzeby, abyś używała tej samej peruki do końca życia. Wszystkie peruki zużywają się i z czasem ulegają zniszczeniu. Syntetyczne peruki noszone codziennie może trwać tylko od 4 do 6 miesięcy, podczas gdy peruki z włosami ludzkimi mogą zużywać się w ciągu roku. Jeśli nadal trzeba nosić peruki po tym czasie, możliwe jest, aby zmienić swój styl, kupując nową perukę. Wreszcie, peruki mają być uniwersalne, więc można je zmienić jak chcesz.

Damskie buty

Damskie buty

W dzisiejszym świecie mody damskie buty muszą być bardziej wszechstronne niż kiedykolwiek. Jeśli nie będziesz cały czas w domu, prawdopodobnie będziesz musiał codziennie nosić jakieś buty.

Posty z tej samej kategorii: