Odwiedź Bled w Słowenii i daj się zaskoczyć jego pięknem

Pletny, tradycyjne drewniane łódki, od lat zabierają każdego odwiedzającego na wyspę na środku jeziora. Takie łodzie obsługiwane są przez pletnarów, którzy są wioślarzami stojącymi. Po przybiciu do brzegu goście muszą pokonać dziewięćdziesiąt dziewięć kamiennych stopni, aby dotrzeć do kościoła. Na tej wyspie możesz posłuchać dzwonu kościoła i zadzwonić samemu. Według legendy spełni to wszystkie Twoje życzenia. Po powrocie na brzeg jeziora możesz zobaczyć całą wyspę z zamku lub ze szlaków powozów konnych, które poprowadzą Cię wokół pięknego jeziora.

Poznaj historię wspaniałego dzwonu w Bled

Wykonany na początku XVI-go wieku dzwon kościelny pochodzi od papieża, który podarował go kościołowi po tym, jak pierwotny dzwon, który został wysłany na wyspę przez wdowę na pamiątkę zmarłego męża, zatonął w jeziorze podczas sztormu.

Pletny (Bled)
Pletny (Bled)

Z tego powodu Bled ma dwa legendarne dzwony kościelne. Legenda dotycząca zatopionego dzwonu jest co roku tematem specjalnego wydarzenia świątecznego.

Przeżycia i widoki z zamku Bled 

Piękny widok na jezioro, otaczające go szczyty i wyspę można podziwiać z zamku, który znajduje się na klifie. Ze względu na swoje piękno jest uważany za jedno z najlepszych miejsc weselnych w Europie.

Video: Słowenia – Wyspa Bled, Wąwóz Vintgar

Kontynuuj czytanie o Bled z tytułem “Odwiedź Bled w Słowenii i daj się zaskoczyć jego pięknem“.

Sankt Petersburg

Nie przegap też artykułu zatytułowanego Najlepsze doświadczenia i atrakcje w Sankt Petersburgu.

Posty z tej samej kategorii: