Znajdź piękno i cudo w jeziorze Bohinj

Duża część jeziora znajduje się w Triglavskim Parku Narodowym, który jest jedynym w kraju parkiem narodowym. Jezioro jest zwykle zacienione przez Jezioro Bled, jego bardziej znaną kuzynkę, która znajduje się zaledwie 30 minut jazdy samochodem. 

Położony w północno-zachodniej części Słowenii Park Narodowy Triglav otrzymał swoją nazwę od Triglav, głównego szczytu, który jest jednocześnie najwyższym szczytem Alp Julijskich. To lodowcowe jezioro znajduje się w południowej części góry Triglav.

Jeziora Bohinj
Jeziora Bohinj

Podczas gdy najbliższym dużym miastem jest Bled, wokół jeziora Bohinj znajduje się wiele małych wiosek, które są godne odwiedzenia. Każda wieś, którą można znaleźć w okolicy i w pobliżu jeziora, może być jedynym w swoim rodzaju sposobem na poznanie Parku Narodowego Triglav i samego wielkiego jeziora. 

Jak się tam dostać 

Dotarcie do jeziora nie jest takie trudne, ponieważ większość zwiedzających podczas wizyty w Triglavskim Parku Narodowym zwykle wybiera się na jeden do dwóch dni. Jak wspomniano wcześniej, jezioro Bohinj jest o rzut kamieniem od bardziej popularnego jeziora Bled. Dla tych, którzy przyjeżdżają z Lublany, stolicy, można oczekiwać, że dotrą do jeziora po 1 godzinie i 45 minutach jazdy.

Wideo: Jezioro Bohinj i okolice z Hike&Bike

Bohinjska Bistrica ma najbliższy dworzec kolejowy. Jest to ogromna osada w pobliżu Ribcewa Łazu, maleńkiej miejscowości znajdującej się we wschodniej części jeziora Bohinj. Pomimo tego, że jest tak blisko, nadal trzeba jeździć dorożką, aby dostać się do miasta Ribcev Laz. 

Przeczytaj także następny artykuł: Zatrzymaj się w Thermana Laško, aby doświadczyć wyjątkowych wrażeń

Thermana Laško jest uważana za jeden z najbardziej wyrafinowanych ośrodków wellness i spa w Słowenii. Thermana zapewnia najwyższą jakość, wspierając zdrowy styl życia i oferując wyjątkową kulturę dla osób, które mają problemy z poruszaniem się lub pragną zapobiec takim problemom w przyszłości. 

Można też jeździć autobusami, które mogą zawieźć Cię z Bledu nad jezioro, bez względu na porę roku. Jednak w miesiącach zimowych autobusy te jeżdżą rzadziej, więc zadbaj o to, abyś najpierw sprawdził rozkład jazdy, zanim zaplanujesz swoją podróż w te okolice. 

Bez względu na to, czy przyjeżdżasz z Europy, czy nie, zaleca się, abyś podczas wizyty w tym miejscu jeździł sam. Można zatrzymać się w stolicy lub w innych miejscach, a następnie wypożyczyć stamtąd samochód. 

Mądrą decyzją jest wynajęcie samochodu podczas zwiedzania Słowenii, ponieważ daje to większą swobodę w zwiedzaniu wszystkich naturalnych miejsc i małych miasteczek, które zazwyczaj są tuż za torami większości szlaków turystycznych.

Posty z tej samej kategorii: