Piękno, zdrowie i moda

Zalety spa

Kryty basen z wodach termalnych

Woda termalna to woda czerpana z naturalnych gorących źródeł. Zawiera minerały, których działanie na skórę zostało udowodnione. Zanurzenie w kąpielach termalnych nazywane jest balneoterapią (różni się od hydroterapii, która polega na moczeniu się w zwykłej wodzie z kranu). Uważa się, że korzyści płynące z balneoterapii wynikają częściowo ze składu samej wody, a wiele ośrodków wykorzystuje dobroczynne właściwości tych darów natury, na przykład uzdrowisko Thermana Laško (https://www.thermana.si/de).

Umiejętność dobrego widzenia w każdych warunkach

Wybór noszenia okularów lub soczewek kontaktowych do korekcji wzroku zależy głównie od osobistych preferencji. Styl życia, komfort, wygoda, budżet i estetyka powinny być czynnikami decydującymi w całym procesie podejmowania decyzji. Przed podjęciem decyzji o wyborze między soczewkami kontaktowymi a okularami należy pamiętać, że jedno niekoniecznie jest lepsze od drugiego; każde z nich ma swoje wady i zalety, jeśli chodzi o widzenie, łatwość użytkowania i zdrowie oczu. 

Co to jest Nail Art? Czy jest to dla Ciebie?

Nail art

Pierwsza odnotowana w starożytności metoda malowania paznokci dotyczy indyjskich kobiet, które farbowały paznokcie henną. Praktyka ta sięga 5000 lat p.n.e., czyli około 7000 lat temu.  W kolejnych stuleciach, w miarę rozwoju świata, na całym świecie rozpowszechniły się procesy dodawania różnego rodzaju pigmentów do paznokci. Nowoczesna sztuka zdobienia paznokci nie istniała jednak aż do XV wieku, kiedy to Inkowie zaczęli ozdabiać swoje paznokcie wizerunkami orłów.

Jak uprawiać grzyby w domu

Ten artykuł ma być przewodnikiem, aby pomóc ludziom uprawiać własne Hericium erinaceus– Soplówka jeżowata w domu. Kroki ustanowione tutaj są oparte na moim doświadczeniu uprawy grzyba przez ponad cztery lata teraz, więc powinny one działać. Jednak zawsze jest możliwe, że zdarzy się coś, co nie zostało uwzględnione w tym dokumencie lub że przeoczyłem coś ważnego.

Co odróżnia psychologa od psychoterapeuty?

Psychoterapeutę

Psychoterapeuci to specjaliści medyczni przeszkoleni w pomaganiu osobom przechodzącym przez problemy emocjonalne. Psychoterapeuta może pracować jako psychiatra, psycholog, terapeuta behawioralny lub pracownik socjalny, w zależności od obszaru specjalizacji, szkolenia i wykształcenia.  Ogólnie rzecz biorąc, psychoterapeuci pomagają ludziom w zarządzaniu związkami i problemami emocjonalnymi lub w przezwyciężaniu stresujących epizodów w ich życiu. Ci profesjonaliści mogą również pomóc ludziom w przezwyciężeniu i zarządzaniu działaniami i nawykami, które powodują problemy zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym.  Większość psychoterapeutów pracuje głównie z osobami indywidualnymi, traktując swoich pacjentów na zasadzie „jeden na jeden”. Ale wielu z nich posiada również kwalifikacje do pracy z rodzinami, …

Co odróżnia psychologa od psychoterapeuty? Czytaj więcej »

Szybki przewodnik po okularach progresywnych

Okulary progresywne

Okulary progresywne charakteryzują się płynnie zwiększonym powiększeniem od góry soczewki do dołu, aby pomóc Ci widzieć wyraźnie na każdą odległość, używając tylko jednej pary okularów. Musisz patrzeć przez górną część soczewki, aby widzieć przedmioty z daleka, środkową, aby móc skupić się na przedmiotach pośrednich i dolną, aby widzieć rzeczy z bliska. Recepta zmienia się stopniowo na całej powierzchni soczewki, aby zapewnić łagodne przejście.  Soczewki te mogą być przydatne dla osób, które używają okularów jednoogniskowych do dali z powodu astygmatyzmu, dalekowzroczności lub krótkowzroczności oraz okularów do czytania do pracy z bliska z powodu starczowzroczności.

Dlaczego noszenie makijażu ma sens?

Najnowsze badania wykazały, że doskonała mieszanka kosmetyków odegrała ogromną rolę w życiu kobiet sukcesu z różnych zakątków świata. Wszystkie one doświadczyły wspaniałych korzyści płynących z nakładania kosmetyków. Jeśli jesteś ciekawy, co zmusza wiele pań do inwestowania swoich pieniędzy i czasu na tych rzeczach, oto niektóre z ekscytujących korzyści, że produkty do makijażu mają do zaoferowania:

Rzeczy, które powinieneś wiedzieć zanim zaczniesz stosować Ashwagandha

Ashwagandha

Jeśli zmagasz się ze stresem lub niepokojem regularnie, być może próbowałeś różnych rzeczy tylko po to, aby leczyć swój stan psychiczny. Dla innych będzie to pójść na bieg, aby obalić stres z endorfinami. Jednak dla innych, pisanie w dzienniku, aby pozwolić emocje płyną z ciała, jak również na papier jest ich sposób na pokonanie stresu i niepokoju. Ale, nie może być coś adaptogeny może zrobić dla Ciebie w tym obszarze, szczególnie jeden znany jako ashwagandha, który zmniejsza zarówno fizyczne i emocjonalne objawy stresu. Ashwagandha znana jest również jako indyjski żeń-szeń, który należy do rodziny psiankowatych. Jest stosowana od tysięcy lat …

Rzeczy, które powinieneś wiedzieć zanim zaczniesz stosować Ashwagandha Czytaj więcej »

Historia przedłużania włosów i ich ewolucji na przestrzeni lat

Historia przedłużanie włosów

Czy zastanawiałaś się kiedyś, kto wpadł na pomysł, by wykorzystać włosy innej osoby i nałożyć je na swoje własne włosy do celów mody? W dzisiejszych czasach, przedłużanie włosów stało się ważną częścią zarówno popkultury jak i mody. Przedłużanie włosów nie tylko zmienia wygląd danej osoby, ale może również sprawić, że poczuje się ona pewniej na własnej skórze, a w tym przypadku – na własnych włosach. Ale głównym pytaniem jest teraz, gdzie zaczęła się historia przedłużania włosów?

Lepiej znaj swoje szczoteczki do makijażu

Szczoteczki do makijażu

Stożkowa szczotka funkcyjna Ten szczególny pędzel do makijażu służy do precyzyjnego nakładania różu, rozjaśnienia lub podkładu. Te szczególne pędzle są często płaskie z delikatną taśmą i mniej pełne w formie. Idealnie nadają się do nakładania podkładów w płynie, jak również innych płynnych produktów.

Przewiń do góry