Co to jest Nail Art? Czy jest to dla Ciebie?

Pierwsza odnotowana w starożytności metoda malowania paznokci dotyczy indyjskich kobiet, które farbowały paznokcie henną. Praktyka ta sięga 5000 lat p.n.e., czyli około 7000 lat temu.  W kolejnych stuleciach, w miarę rozwoju świata, na całym świecie rozpowszechniły się procesy dodawania różnego rodzaju pigmentów do paznokci. Nowoczesna sztuka zdobienia paznokci nie istniała jednak aż do XV wieku, kiedy to Inkowie zaczęli ozdabiać swoje paznokcie wizerunkami orłów.

Nail art
Lakier do paznokci

Dopiero w ubiegłym wieku, a dokładnie w latach 30-tych ubiegłego wieku firma Revlon wypuściła swój pierwszy lakier do paznokci. To posunięcie skłoniło kolejne firmy i kolejne osoby do wejścia w ten świat, co doprowadziło do powstania sztucznych paznokci w latach 50-tych. Jednak w latach 2000 przyniósł ruch nail art, który znamy dzisiaj, z jego różnych kolorów i nieskończonych metod twórczych.

Pielęgnacja paznokci w dzisiejszych czasach

Mogą Państwo być po prostu sobą lub eksperymentować z nowym wyglądem: wszystkie opcje są do Państwa dyspozycji jeśli chodzi o nail art. Kolorystyka sięga od matowej czerni poprzez elektryzującą żółć aż do lśniącej bieli aż do błyszczących lub matowych kolorów: są setki możliwości. Do tego dochodzą różne narzędzia do rysowania na paznokciach takie jak szablony, stemple, paski samoprzylepne i wiele innych.

Historia gwoździ

Również paznokcie akrylowe ewoluowały i mamy teraz produkty do paznokci naturalnych i produkty do paznokci sztucznych jak np. paznokcie żelowe. Kolory paznokci stały się mocniejsze i trwalsze, co pozwala na dłuższe utrzymanie perfekcyjnego wyglądu Państwa dłoni.

Jakie materiały są potrzebne do wykonania modnych paznokci?

Będziesz potrzebować kilku różnych narzędzi do malowania paznokci, które można kupić w internetowym sklepie kosmetycznym Pink Panda. Omówmy pokrótce każdy z nich wraz z poradami, które pomogą Ci zacząć!

Posty z tej samej kategorii: