Historia przedłużania włosów i ich ewolucji na przestrzeni lat

Czy zastanawiałaś się kiedyś, kto wpadł na pomysł, by wykorzystać włosy innej osoby i nałożyć je na swoje własne włosy do celów mody? W dzisiejszych czasach, przedłużanie włosów stało się ważną częścią zarówno popkultury jak i mody. Przedłużanie włosów nie tylko zmienia wygląd danej osoby, ale może również sprawić, że poczuje się ona pewniej na własnej skórze, a w tym przypadku – na własnych włosach. Ale głównym pytaniem jest teraz, gdzie zaczęła się historia przedłużania włosów?

Przegląd historii przedłużania włosów 

Jak mówi stare przysłowie, historia zawsze się powtarza. Cóż, może to być w pewnym sensie prawdziwe. W rzeczywistości, ponad 2000 lat temu, kobiety również uważały styl za ważny, tak jak kobiety dzisiaj. W tamtych czasach, włosy na ciele były nie do przyjęcia. Jednakże, jeśli chodzi o włosy na głowie, większe były o wiele lepsze. 

Przedłużanie włosów
Przedłużanie włosów dla ładniejszej fryzury

Do dziś, za każdym razem, gdy myślisz o ikonie faraona Kleopatry, pierwszą rzeczą, jaką sobie wyobrażasz, jest jej słynna grzywa błyszczących czarnych włosów, nawleczonych złotem i grubo splecionych. Tak, dobrze to przeczytałeś. Kleopatra była również wielką fanką przedłużania włosów. 

Styl Kleopatry stale się wymykał z mody, od mistrzowskiej fryzury Posh Spice’a w późniejszym okresie lat 90-tych, przez ostrzejszą fryzurę Jessie J i lśniącą grzywkę Katy Perry. 

Nawet gdy minęło już 2000 lat w historii włosów, lśniące i duże włosy pozostają doskonałym odzwierciedleniem samego szczytu sławy i blasku. Główna różnica polega na tym, że teraz każdy może mieć dostęp do najwyższej jakości włosów do przedłużania. Jednak minęło trochę czasu, zanim ten trend zszedł z górnego nurtu społeczeństwa i panujących monarchów w dół do zwykłych ludzi. 

Przedłużanie włosów w XVI wieku 

Nie było tajemnicą, że królowa Elżbieta I uwielbiała peruki zwiększające wzrost i kawałki włosów. W rzeczywistości, założono, że królowa posiadała ponad 80 kawałków. Będąc pierwszą królową w Anglii, miała łatwy dostęp do wszystkich najnowszych trendów, a także do najcenniejszych materiałów.

Przedłużanie włosów
Przedłużanie włosów dla idealnego wyglądu

Miała nawet niepodważalny wpływ na trendy w modzie stulecia. Za czasów elżbietańskiej Anglii, jej włosy stały się dostępne tylko dla arystokracji i dworzan. 

Przedłużanie włosów w XVII wieku

Kiedy nadeszła połowa 1600 roku, szał związany z używaniem kawałków włosów również zaczął przyciągać uwagę mężczyzn. Król Francji Ludwik XIII był pierwszym wysoko postawionym mężczyzną, który używał włosów wykonanych na zamówienie, by ukryć swoje łysienie.

Wideo: Historia włosów – XVII wiek | Oświecenie

Peruki szybko stały się symbolem statusu zarówno wśród bogatych mężczyzn, jak i kobiet. Kawałki włosów w tym okresie były ozdabiane koralikami i perłami na uroczystości. Wtedy było lepiej, gdy ozdoby były bardziej wyrafinowane. 

Przedłużanie włosów we wczesnych latach 1900.

Przedłużanie włosów zdołało utrzymać swoją sławę wśród wyższej klasy społecznej aż do pierwszych lat XX wieku. Był to czas, kiedy popularność wsuwek i kapeluszy do włosów dawała kobietom ze wszystkich dziedzin życia doskonałą okazję do eksperymentowania i wypróbowania po raz pierwszy dużych włosów. Ówczesne wsuwki i kapelusze zostały stworzone do pracy z włosami, aby nadać im objętość i unieść loki w celu uzyskania złudzenia, że mają pełniejsze włosy.

Jednak kobiety przedsiębiorcze postanowiły pójść o krok dalej, zbierając zbłąkane włosy ze szczotek do włosów, a następnie używając ich do tworzenia złożonych dawek lub nawet dodać objętości do czapki sub-par. W ten sposób powstała historia przedłużania włosów z włosów ludzkich. 

Przedłużanie włosów w latach 60.

W latach 60. ubiegłego wieku, na głównym rynku pojawiły się włosy w ulu i przedłużanie włosów w klipsie. Włosy odgrywały niezwykle ważną rolę w stylizacji lat 60., jak Brigitte Bardot i Jackie Kennedy. Dzięki takim ikonicznym wyglądom, przedłużanie włosów wkroczyło na High Street, wprowadzając koncepcję wykorzystania kawałków włosów jako części codziennego użytku. 

Przedłużanie włosów w latach 80.

Wraz z nadejściem lat 80-tych, przedłużanie włosów stało się powszechne w życiu wielu ludzi. Istnieje wiele stylów i opcji splotów afro-karaibskich, do których należą słynne dredety w stylu rasta. Duże włosy po raz kolejny zyskały na popularności dzięki programom telewizyjnym, takim jak Dynastyka i rockowcy stadionowi, jak Def Leppard. Gwiazdy lat 80. nigdy nie wyszły za drzwi, nie upewniając się, że ich głowa jest wypełniona przemysłowym lakierem do włosów i syntetycznymi przedłużeniami. 

Przedłużanie włosów w latach 90. do 2000.

Kolorowe klipsy stały się rzeczą w latach 90-tych. Branża przedłużania włosów już na tym etapie jest solidnie ugruntowana, że panie i panowie mieli do dyspozycji nieskończoną ilość możliwości wyboru, niezależnie od rodzaju włosów, ich koloru i budżetu. Od loków Rapunzel, które opadają do pasa w dół, po neonowe pasemka idealne do klubów i nocnych wypadów, nie brakowało możliwości przedłużania włosów. Na rynku dominowały jednak głównie włosy syntetyczne, co doprowadziło do strzępków i rozdzielenia końcówek, które sprawiły, że włosy wyglądały tanio i fałszywie. 

Przedłużanie włosów w czasach nowożytnych 

Dobrą wiadomością jest to, że dziś rynek był w stanie znaleźć idealną równowagę pomiędzy przystępnymi cenami a luksusowymi i prawdziwie wyglądającymi ludzkimi włosami do przedłużania. Najnowsze osiągnięcia w dziedzinie przedłużania włosów sprawiły, że przedłużanie włosów stało się możliwe. Przedłużenia te nie były leczone ani farbowane i są nawet w lepszej kondycji niż włosy naturalne użytkownika. Były również porady dotyczące pielęgnacji włosów, specjalnie przeznaczone do pielęgnacji kawałków włosów i przedłużania włosów, z wysoko wykwalifikowanych fryzjerów tworzących najbardziej złożone dawki tam. 

Bardzo interesująca jest podróż w dół alei pamięci i śledzenie podróży przedłużenia włosów, aby stać się tym, czym jest dzisiaj. Jak wszystko inne, włosy te zostały zrewolucjonizowane, a ich bogata historia jest dowodem na to, że one również przeszły długi proces zmian i ulepszeń.

Posty z tej samej kategorii: