Proste wskazówki dotyczące zdrowego wzrostu brwi

Dawno minęły te stare dobre czasy, kiedy namalowane ołówkiem i cienkie brwi były trendem. Dziś panie marzą o dobrze ukształtowanych i grubych brwiach. Grube brwi mogą poprawić wygląd i sprawić, że będziesz wyglądać młodziej. Jest to wyraźny kontrast z rzadkimi i cienkimi brwiami, które tylko sprawiają, że wyglądasz starzej i mniej energicznie. Jak zatem osiągniesz tak pożądany zdrowy wzrost brwi? 

Brwi większości kobiet przez lata zostały przerzedzone przez woskowanie, skubanie i depilację nicią. Niezależnie od tego, czy masz mało brwi z powodu pielęgnacji czy z powodu procesu starzenia się, powinnaś zapoznać się z kilkoma przydatnymi sposobami na naturalny wzrost brwi.

Dieta

Nie jest tajemnicą, że dobra i zrównoważona dieta jest bardzo ważna dla maksymalizacji wzrostu włosów. To samo dotyczy brwi. Aby mieszki włosowe brwi mogły rosnąć w pełni, musisz dostarczyć im odpowiednich składników odżywczych. Żelazo jest ważne, ponieważ może pomóc czerwonym krwinkom w przenoszeniu tlenu do każdej komórki w organizmie, w tym do mieszków włosowych. Pokarmy bogate w żelazo obejmują kawałki chudego mięsa, zielone warzywa, ryby oraz mleko.

Kawałki chudego mięsa są ważne, ponieważ białko jest jednym z podstawowych składników diety niezbędnych dla wspierania zdrowego wzrostu włosów. Twoje mieszki włosowe składają się prawie całkowicie z keratyny, rodzaju białka. Uzyskanie dużej ilości białka w diecie zapewnia dobry poziom produkcji keratyny. 

Niektóre witaminy i składniki odżywcze, które mogą pobudzać wzrost brwi, to: 

  • Witamina A – czerwona papryka, marchew, słodkie ziemniaki 
  • Witamina C – pomarańcze, papaje, brokuły, cytryny 
  • Witamina E – oliwki, szpinak, orzeszki ziemne, bazylia, migdały 
  • Biotyna – łosoś, warzywa liściaste, awokado, jajka 
  • Kwasy tłuszczowe omega – łosoś, oliwa z oliwek, orzechy włoskie, awokado 

Zwracanie uwagi na codzienną dietę pomaga odżywiać brwi, aby mogły szybciej rosnąć.

Olejki eteryczne

Stosowanie olejków eterycznych na skórę głowy to świetny sposób na zwiększenie przepływu krwi i wzrostu zdrowych włosów. Podobnie jest w przypadku brwi.

Olejki eteryczne działają poprzez stymulację skóry głowy, zwiększając krążenie krwi wokół mieszków włosowych i zapewniając zdrowe i czyste środowisko do wzrostu włosów. 

Możesz wykonać te proste kroki, dotyczące nakładania olejków eterycznych na brwi:

  1. Namocz czysty bawełniany wacik w olejku eterycznym, a następnie przyłóż go do brwi. 
  2. Masuj brwi opuszkami palców przez 3 do 5 minut.
  3. Pozostaw olejek na co najmniej 30 minut lub nawet na całą noc, jeśli chcesz. 
  4. Użyj ciepłej wody do zmycia olejku, a następnie nawilż twarz, tak jak zwykle to robisz. 
  5. Powtarzaj to raz dziennie lub co drugi dzień, aż zauważysz poprawę.

Niektóre z najlepszych olejków eterycznych idealnych do zdrowego wzrostu brwi to oliwa z oliwek, olej kokosowy i olej rycynowy. Olej rycynowy jest bogaty w przeciwutleniacze, które utrzymują ten obszar w czystości i zawierają niezbędne białka i witaminy. Oliwa z oliwek i olej kokosowy są również świetne dzięki zawartości żelaza i witaminy E, dwóch kluczowych składników odżywczych, które stymulują wzrost włosów.

Posty z tej samej kategorii: