Porady dotyczące zwiedzania Rzymu dla podróżujących samotnie

Zdobądź Roma Pass, który obejmuje transport publiczny za darmo przez określoną liczbę dni. Nic nie będzie Cię to kosztować, nawet jeśli będziesz jeździć autobusem, tramwajem, trolejbusem lub metrem w ciągu jednego popołudnia. Ten karnet zapewni Ci również bezpłatny wstęp do wielu stanowisk archeologicznych i muzeów w całym mieście, co z pewnością Cię ucieszy, jeśli jesteś miłośnikiem kultury. Kiedy jesteś w tym romantycznym mieście, wędruj jak chcesz. Warto wiedzieć, że niektóre z najciekawszych atrakcji w tym mieście można znaleźć na uboczu.

Espresso dla jednej osoby, proszę

Kultura picia kawy w Rzymie jest bez wątpienia interesująca i żywa. Przy ładnej pogodzie kawiarenki w mieście wypełnione są ludźmi, którzy wygrzewają się w słońcu, piją orzeźwiające drinki i podziwiają tłumy ludzi, którzy idą do szkoły lub do pracy.

Rzym

Wmieszaj się w tłum, kierując się do najbliższej kawiarni i zamawiając espresso lub nawet doppio, jeśli masz ochotę na mocniejszą kawę. Wielu mieszkańców nie siada przy stoliku, jeśli chce tylko szybko wypić napój, aby lepiej rozpocząć swój dzień.

Kontynuuj czytanie całego artykułu o Rzym.

Posty z tej samej kategorii: