Spis treści
Zacznijmy od podstaw: strona internetowa składa się z plików. Mogą to być pliki z kodem, grafiką, animacjami, filmami itp. Aby móc posiadać i prowadzić stronę internetową, trzeba mieć miejsce do przechowywania tych plików, tak aby ludzie mogli mieć do nich dostęp przez Internet. Tak więc, podobnie jak w przypadku wynajmowania domu do zamieszkania, zazwyczaj wynajmuje się miejsce na hostingu dla plików witryny.
Istnieją setki różnych technologii i konfiguracji hostingu, a każda z nich jest inna i ma inne zalety oraz specyfikacje w zależności od wymagań, jakie ma dana strona. Można jednak powiedzieć, że dwie najpopularniejsze formy hostingu w ostatnich latach to hosting w chmurze i hosting cPanel. Ale jaka jest różnica między tymi produktami i który z nich najlepiej pasuje do Twojej firmy?
Hosting w chmurze
Oprócz tego, że słowo “chmura” stało się niezwykle popularnym terminem marketingowym, kryje się za nim konkretne znaczenie, które jest istotne dla zrozumienia potencjału tego środowiska hostingowego. Chmura oznacza, że wszystkie usługi hostingowe (DNS, poczta, WWW, ftp, baza danych) są uruchamiane na wielu serwerach zamiast na jednym tradycyjnym serwerze. Korzyść? W przypadku awarii jednego serwera nie spowoduje to przestoju witryny, ponieważ będzie ona zarządzana przez inne serwery.
Hosting z panelem cPanel
Usługa hostingowa cPanel jest dobrze znana w branży hostingowej (www.domovanje.com) i z czasem stała się niezbędnym narzędziem dla firm. Jest to obecnie najpopularniejszy panel kontrolny hostingu na świecie, z którym większość użytkowników jest zaznajomiona.

cPanel jest zwykle instalowany na samodzielnym serwerze i choć jest to bezsprzecznie dobre narzędzie, oznacza to, że w razie awarii tego serwera wszystkie usługi są narażone na awarię.
W SystemicPanel masz jednak pełną autonomię konfiguracji i bardzo niewiele ograniczeń. Przejdźmy jednak do porządku, zaczynając od tego, co widzimy z boku: interfejsu.