Podróż i turystyka

Znajdź piękno i cudo w jeziorze Bohinj

Jeziora Bohinj, Bohinj

Duża część jeziora znajduje się w Triglavskim Parku Narodowym, który jest jedynym w kraju parkiem narodowym. Jezioro jest zwykle zacienione przez Jezioro Bled, jego bardziej znaną kuzynkę, która znajduje się zaledwie 30 minut jazdy samochodem.  Położony w północno-zachodniej części Słowenii Park Narodowy Triglav otrzymał swoją nazwę od Triglav, głównego szczytu, który jest jednocześnie najwyższym szczytem Alp Julijskich. To lodowcowe jezioro znajduje się w południowej części góry Triglav.

Najlepsze doświadczenia i atrakcje w Sankt Petersburgu

Sankt Petersburg, Rosja

Sankt Petersburg jest przystankiem numer jeden podróżników, którzy szukają wyjątkowych wrażeń i atrakcji. W okolicy jest naprawdę tak wiele rzeczy do zrobienia i zobaczenia, że można się nimi bawić i zajmować przez tygodnie lub miesiące.  Bardzo częstym wyzwaniem dla niezależnych podróżników jest jednak próba ustalenia, czy mają czas, aby wszystko wcisnąć do swojej trasy. Nie jest to duża niespodzianka, biorąc pod uwagę, że jest to jedno z największych miast w Europie. Samo jego historyczne centrum zajmuje już kilka kilometrów kwadratowych, a niektóre z jego najpopularniejszych atrakcji znajdują się na odległych przedmieściach.

Odwiedź Bled w Słowenii i daj się zaskoczyć jego pięknem

Bled

Pletny, tradycyjne drewniane łódki, od lat zabierają każdego odwiedzającego na wyspę na środku jeziora. Takie łodzie obsługiwane są przez pletnarów, którzy są wioślarzami stojącymi. Po przybiciu do brzegu goście muszą pokonać dziewięćdziesiąt dziewięć kamiennych stopni, aby dotrzeć do kościoła. Na tej wyspie możesz posłuchać dzwonu kościoła i zadzwonić samemu. Według legendy spełni to wszystkie Twoje życzenia. Po powrocie na brzeg jeziora możesz zobaczyć całą wyspę z zamku lub ze szlaków powozów konnych, które poprowadzą Cię wokół pięknego jeziora.

Porady dotyczące zwiedzania Rzymu dla podróżujących samotnie

Rzym

Zdobądź Roma Pass, który obejmuje transport publiczny za darmo przez określoną liczbę dni. Nic nie będzie Cię to kosztować, nawet jeśli będziesz jeździć autobusem, tramwajem, trolejbusem lub metrem w ciągu jednego popołudnia. Ten karnet zapewni Ci również bezpłatny wstęp do wielu stanowisk archeologicznych i muzeów w całym mieście, co z pewnością Cię ucieszy, jeśli jesteś miłośnikiem kultury. Kiedy jesteś w tym romantycznym mieście, wędruj jak chcesz. Warto wiedzieć, że niektóre z najciekawszych atrakcji w tym mieście można znaleźć na uboczu.

Przewiń do góry