Komputer i technologia

Nigdy więcej bez energii

Power banki są modne, ale do czego służą? Obecnie można je znaleźć wszędzie, nawet na plaży, razem z selfie stickami. Ale czym one są? Do czego służą? Czy są nam potrzebne? Jak wybrać właściwą? Poznajmy ich możliwości i zobaczmy, z czego składają się te power banki.

Porównywanie drukarek

Jeśli chodzi o drukowanie, czy to wspomnień w formie zdjęć, czy dokumentów służbowych lub naukowych, zawsze szukamy najlepszej jakości, niemal perfekcji. Oczywiście rynek i jego nieskończone możliwości, zarówno jeśli chodzi o modele, jak i najnowocześniejsze funkcje, nie ułatwiają nam wyboru. Wręcz przeciwnie, często jeszcze bardziej nas dezorientuje. Istnieją jednak pewne mocne punkty, marki będące liderami w dziedzinie drukarek domowych: mówimy tu o drukarkach EPSON i drukarkach Canon.

Podstawy hostingu VPS

Zalety serwerów VPS Główną zaletą serwerów VPS jest fakt, że dają one pełną swobodę posiadania własnej maszyny wirtualnej w taki sam sposób, jak w przypadku bardziej dedykowanego i drogiego serwera o wydajności pozwalającej na obsługę umiarkowanego ruchu z okazjonalnymi dużymi skokami.  Możesz także dostosować go do swoich potrzeb, ponieważ w przypadku VPS masz w zasadzie własny system operacyjny. Na przykład, jeśli masz własne aplikacje serwerowe Apache, MySQL lub PHP, będziesz mógł je dostosować, aby mieć pewność, że serwer będzie odpowiadał Twoim potrzebom i wymaganiom.

Hosting w chmurze czy nie?

Hosting w chmurze

Zacznijmy od podstaw: strona internetowa składa się z plików. Mogą to być pliki z kodem, grafiką, animacjami, filmami itp. Aby móc posiadać i prowadzić stronę internetową, trzeba mieć miejsce do przechowywania tych plików, tak aby ludzie mogli mieć do nich dostęp przez Internet. Tak więc, podobnie jak w przypadku wynajmowania domu do zamieszkania, zazwyczaj wynajmuje się miejsce na hostingu dla plików witryny.

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o serwerach wirtualnych

Hosting VPS - virtual private server

Co to jest hosting VPS? Jeśli po raz pierwszy słyszysz o serwerach wirtualnych, trafiłeś we właściwe miejsce! VPS to skrót od Virtual Private Server. Usługa ta wykorzystuje technologię wirtualizacji w celu zapewnienia dedykowanych (prywatnych) zasobów na serwerze dla wielu użytkowników.  I VPS hosting jest jednym z najbardziej popularnych usług hostingowych można wybrać dla swojej witryny.

Dlaczego potrzebny jest certyfikat bezpieczeństwa

Certyfikat SSL

Jeśli witryna internetowa prosi użytkowników o zalogowanie się, wprowadzenie danych osobowych, takich jak numery kart kredytowych, lub wyświetlenie poufnych informacji (np. stan zdrowia lub informacje finansowe), istotne jest, aby zachować poufność tych danych. Certyfikaty SSL pomagają zachować prywatność w interakcjach online pomiędzy nadawcą i odbiorcą wiadomości zawierającej takie informacje oraz zapewniają użytkowników, że strona jest autentyczna i bezpieczna oraz stanowi zaufane miejsce do dzielenia się prywatnymi informacjami.

Dodatek, który oznacza bezpieczeństwo

Certyfikaty SSL

Co to jest certyfikat SSL? Certyfikaty SSL to małe pliki danych, które cyfrowo wiążą klucz kryptograficzny z danymi organizacji. Po zainstalowaniu na serwerze WWW aktywuje kłódkę i protokół HTTPS oraz umożliwia bezpieczne połączenia z serwera WWW do przeglądarki. Zazwyczaj certyfikat SSL służy do ochrony transakcji kartą kredytową, przesyłania danych i logowania, a ostatnio staje się normą podczas przeglądania witryn mediów społecznościowych.

DNS i jego ważna rola w świecie online

Domain Name System

Tylko jeden katalog Domain Name System będzie masywny, który odpowiada za ponad 333,8 miliona nazw domen, które zostały wymienione w samym 2018 roku. Podobnie jak reszta rzeczy dzisiaj, które są związane z siecią, Domain Name System jest rozprzestrzeniony w międzynarodowej sieci usług Domain Name System, które stale komunikują się ze sobą, aby użytkownicy byli kierowani do ich witryn.  Istnieje kilka głównych powodów, dla których serwery Domain Name System są dystrybuowane w ten sposób i głównie ma to coś wspólnego ze skalą. Po pierwsze, większość nazwanych stron internetowych, zwłaszcza główne wyszukiwarki, takie jak Google, mają setki, a nawet tysiące adresów IP …

DNS i jego ważna rola w świecie online Czytaj więcej »

Jak Kupić Akcje – Poradnik dla Początkujących

Kupujesz akcje z dużymi zyskami

W czasach narastającej inflacji odpowiedzialne ulokowanie kapitału staje się z dnia na dzień coraz bardziej ważne. Mówiąc wprost: jeżeli nie zainwestujesz, stracisz. Mimo rosnącej popularności alternatywnych inwestycji takich jak kryptowaluty, tradycyjne papiery wartościowe są wciąż najpopularniejszą i najbardziej bezpieczną możliwą inwestycją. Ale jak kupić akcje z minimalnym ryzykiem i maksymalnym zyskiem? Największym problemem stojącym przed ludźmi dopiero rozpoczynającymi swoją przygodę z rynkiem papierów wartościowych są problematyczne domy maklerskie, które nie nadążają za postępem technologicznym. Tradycyjni maklerzy zazwyczaj wymagają ogromnych inwestycji początkowych na poziomie kilkudziesięciu tysięcy złotych. Wielu ludzi zadaje sobie pytanie: jak kupić akcje bez korzystania z przestarzałych domów maklerskich?

Webhosting i jego wspólne typy

Webhosting i jego niesamowite korzyści dla wszystkich firm

Jeśli planujesz założyć swój własny blog lub zbudować stronę internetową wkrótce, na pewno wiesz już teraz, że będziesz potrzebował takiej czy innej formy webhostingu.  Do tego czasu można było przyjrzeć się kilku firmom, aby dowiedzieć się, czego można oczekiwać w zakresie kosztów.  Jednak możesz się też czuć nieco zdezorientowany. Cóż, nie jesteś jedyną osobą, która tak się czuje. W rzeczywistości, nawet najbardziej doświadczeni deweloperzy mają trudny czas, aby dowiedzieć się hosting czasami z powodu wszystkich różnych zmiennych zaangażowanych.

Przewiń do góry