Komputer i technologia

Dodatek, który oznacza bezpieczeństwo

Certyfikaty SSL

Co to jest certyfikat SSL? Certyfikaty SSL to małe pliki danych, które cyfrowo wiążą klucz kryptograficzny z danymi organizacji. Po zainstalowaniu na serwerze WWW aktywuje kłódkę i protokół HTTPS oraz umożliwia bezpieczne połączenia z serwera WWW do przeglądarki. Zazwyczaj certyfikat SSL służy do ochrony transakcji kartą kredytową, przesyłania danych i logowania, a ostatnio staje się normą podczas przeglądania witryn mediów społecznościowych.

DNS i jego ważna rola w świecie online

Domain Name System

Tylko jeden katalog Domain Name System będzie masywny, który odpowiada za ponad 333,8 miliona nazw domen, które zostały wymienione w samym 2018 roku. Podobnie jak reszta rzeczy dzisiaj, które są związane z siecią, Domain Name System jest rozprzestrzeniony w międzynarodowej sieci usług Domain Name System, które stale komunikują się ze sobą, aby użytkownicy byli kierowani do ich witryn.  Istnieje kilka głównych powodów, dla których serwery Domain Name System są dystrybuowane w ten sposób i głównie ma to coś wspólnego ze skalą. Po pierwsze, większość nazwanych stron internetowych, zwłaszcza główne wyszukiwarki, takie jak Google, mają setki, a nawet tysiące adresów IP …

DNS i jego ważna rola w świecie online Czytaj więcej »

Jak Kupić Akcje – Poradnik dla Początkujących

Kupujesz akcje z dużymi zyskami

W czasach narastającej inflacji odpowiedzialne ulokowanie kapitału staje się z dnia na dzień coraz bardziej ważne. Mówiąc wprost: jeżeli nie zainwestujesz, stracisz. Mimo rosnącej popularności alternatywnych inwestycji takich jak kryptowaluty, tradycyjne papiery wartościowe są wciąż najpopularniejszą i najbardziej bezpieczną możliwą inwestycją. Ale jak kupić akcje z minimalnym ryzykiem i maksymalnym zyskiem? Największym problemem stojącym przed ludźmi dopiero rozpoczynającymi swoją przygodę z rynkiem papierów wartościowych są problematyczne domy maklerskie, które nie nadążają za postępem technologicznym. Tradycyjni maklerzy zazwyczaj wymagają ogromnych inwestycji początkowych na poziomie kilkudziesięciu tysięcy złotych. Wielu ludzi zadaje sobie pytanie: jak kupić akcje bez korzystania z przestarzałych domów maklerskich?

Webhosting i jego wspólne typy

Webhosting i jego niesamowite korzyści dla wszystkich firm

Jeśli planujesz założyć swój własny blog lub zbudować stronę internetową wkrótce, na pewno wiesz już teraz, że będziesz potrzebował takiej czy innej formy webhostingu.  Do tego czasu można było przyjrzeć się kilku firmom, aby dowiedzieć się, czego można oczekiwać w zakresie kosztów.  Jednak możesz się też czuć nieco zdezorientowany. Cóż, nie jesteś jedyną osobą, która tak się czuje. W rzeczywistości, nawet najbardziej doświadczeni deweloperzy mają trudny czas, aby dowiedzieć się hosting czasami z powodu wszystkich różnych zmiennych zaangażowanych.

Przewodnik szybkiego zakupu kasety z drukarką

Wkładu do drukarki

Przed czymkolwiek innym, musisz znać różnicę między tonerem a tuszem. Oto krótki przegląd tego, co sprawia, że te dwie substancje są od siebie unikalne: Kaseta z tonerem Toner jest zasadniczo złożonym i suchym proszkiem, który zawiera mikroskopijne cząstki tworzywa sztucznego.

Wskazówki dotyczące fizycznej ochrony telefonu komórkowego

Ochrony telefonu komórkowego

Telefony komórkowe stały się obecnie ważną częścią życia każdego człowieka na świecie. Tak jak ochrona różnych części ciała przed uszkodzeniem lub zniszczeniem, tak samo ochrona Twojego cennego smartfonu przed niebezpieczeństwem jest koniecznością. Nie ma nic bardziej bolesnego niż zobaczenie zadrapań na telefonie lub co gorsza, zobaczenie dużego pęknięcia na jego ekranie. Oto kilka pomocnych wskazówek dotyczących ochrony telefonu komórkowego, dzięki którym dowiesz się, jak fizycznie chronić telefon komórkowy.

Wskazówki dotyczące skutecznego procesu rejestracji domeny

Rejestracji domeny

Jeśli pozwala na to budżet, możesz wybrać nazwy domen z pisownią, która jest podobna do już posiadanej domeny. Wielu klientów często źle wpisuje słowa lub naciska niewłaściwe klawisze. Kupując takie błędnie napisane domeny, będziesz mógł używać ich jako narzędzi do przekierowywania klientów do Twojej właściwej witryny. Możesz tym również zmniejszyć szanse, że klienci wylądują na stronach ze spamem lub, co gorsza, na stronach dla dorosłych.

Klawiatura Casio jest stopniowana, symulując charakterystykę fortepianu

Casio PX-160 Transpozycja, funkcja oktawy Funkcja zmiany oktawy zmienia wysokość klawiatury w oktawach. Na przykład, gdy grasz w środkowym C, usłyszysz tenor C lub sopran C lub inne Cs na klawiaturze, w zależności od tego, ile oktaw jest przesuniętych. Możliwe jest także precyzyjne dostrojenie wysokości PX-160 za pomocą funkcji dokładnego strojenia. Możesz zwiększać lub zmniejszać wysokość całej klawiatury w krokach 0,1 Hz od standardowego tonu klawisza A4 = 440Hz.

Przewiń do góry