Wszystko, co powinieneś wiedzieć o serwerach wirtualnych

Co to jest hosting VPS? Jeśli po raz pierwszy słyszysz o serwerach wirtualnych, trafiłeś we właściwe miejsce!

VPS to skrót od Virtual Private Server. Usługa ta wykorzystuje technologię wirtualizacji w celu zapewnienia dedykowanych (prywatnych) zasobów na serwerze dla wielu użytkowników. 

I VPS hosting jest jednym z najbardziej popularnych usług hostingowych można wybrać dla swojej witryny.

Kto korzysta z hostingu VPS?  

Jest to najbardziej bezpieczne i stabilne rozwiązanie w przypadku hostingu współdzielonego, gdy nie masz dedykowanej przestrzeni serwerowej. Jednak jest to na mniejszą skalę i jest tańsze niż wynajem całego serwera, który jest inny możliwy, ale zdecydowanie droższe rozwiązanie.

VPS hosting jest zwykle wybierany przez właścicieli stron internetowych, którzy mają średni poziom ruchu, który przekracza limity klasycznych planów hostingowych współdzielonych (Rejestr i Aruba usług na przykład), ale nadal nie potrzebują zasobów serwera dedykowanego.

Panel sterowania cPanel
Panel sterowania cPanel umożliwia zarządzanie hostingiem

Rozwiązania VPS, takie jak ten z cPanel, zazwyczaj oferują więcej niż jeden plan hostingowy do wyboru. To dlatego, że różne rodzaje hostingu pozwalają na wykonywanie różnych poziomów dostosowywania na serwerze. Różnią się one również pod względem ceny, wydajności (np. czas ładowania strony) i dostępności usług (np. Uptime). 

Hosting VPS vs Shared hosting

Shared hosting jest rozwiązaniem dla właścicieli stron internetowych z niskim natężeniu ruchu witryn. Jest to go-to dla większości małych firm i blogerów. Z hostingiem współdzielonym, można dzielić ten sam serwer fizyczny z kilku innych klientów z firmy hostingowej. Nie są przydzielane dedykowane zasoby, jak Twoja strona działa na tym samym systemie operacyjnym, jak każdy inny.

VPS vs hosting współdzielony — poznaj różnice

Dlatego na pamięć i moc obliczeniową, z której może korzystać Twoja strona, mają wpływ potrzeby innych użytkowników serwisu. Na przykład, jeśli doświadczysz nagłego wzrostu ruchu na stronie hostowanej na tym samym serwerze, czas ładowania strony może się wydłużyć. Nie możesz nawet wybrać własnego systemu operacyjnego lub innego oprogramowania serwera, ponieważ wszyscy użytkownicy korzystają z tej samej konfiguracji. W sumie, to twój dostawca usług hostingowych, który dba o każdy aspekt swojego wspólnego środowiska hostingowego.

Możesz myśleć o współdzielonym hostingu jako wynajem, gdzie dzielisz to samo mieszkanie z różną liczbą współlokatorów. VPS hosting jest nadal rodzajem wspólnego mieszkania, ale gdzie każdy ma swój własny pokój, gdzie mogą dostosować przestrzeń do swoich potrzeb. Na przykład, mogą wybrać kolor ścian, meble, dekoracje, itp.

Hosting VPS vs Cloud hosting

Z hostingiem w chmurze, nie używasz pojedynczego serwera, ale raczej klaster, który działa w chmurze. Każdy serwer w klastrze przechowuje aktualną kopię Twojej strony internetowej. Gdy jeden z serwerów jest zbyt zajęty, klaster automatycznie przekierowuje ruch na mniej zajęty serwer. W rezultacie, hosting w chmurze nie ma przestojów, ponieważ zawsze jest serwer w klastrze, który może spełnić wymagania odwiedzających witrynę.

Hosting VPS
Hosting VPS zawiera najlepsze elementy hostingu współdzielonego i usług hostingu dedykowanego

Hosting w chmurze i hosting VPS nie wykluczają się wzajemnie. Wiele firm hostingowych oferuje hosting VPS na infrastrukturze chmury, ponieważ takie połączenie technologii VPS i chmury prowadzi do najwyższej możliwej wydajności i niezawodności w środowisku serwera wirtualnego.

VPS hosting vs WordPress hosting

Hosting WordPress to usługa oferowana specjalnie dla właścicieli witryn WordPress. Pochodzi z kilku funkcji związanych z WordPress, które można wykorzystać tylko wtedy, gdy masz witrynę WordPress, takie jak instalacja jednym kliknięciem, preinstalowane wtyczki lub interfejs wiersza poleceń WP. Serwery są skonfigurowane do potrzeb WordPress. Dlatego dostawcy usług hostingowych oferują hosting WordPress jako część ich wspólnej usługi hostingowej.

Hosting WordPress – co to jest i czy warto?

Chociaż jest to również możliwe, aby skonfigurować witrynę WordPress na wirtualnym serwerze prywatnym, nie można uzyskać dostępu do niestandardowych serwerów, które zostały skonfigurowane z myślą o WordPress. Jednakże, jeśli wybierzesz hosting VPS dla swojej witryny WordPress, możesz ustawić i skonfigurować środowisko hostingowe zgodnie z potrzebami biznesowymi.

Jednym z najlepszych rozwiązań na rynku jest hosting VPS z preinstalowanym cPanelem – prawdziwy zestaw narzędzi gotowy do uruchomienia Twojej strony.

Posty z tej samej kategorii: