Ekonomia i biznes

Jak Kupić Akcje – Poradnik dla Początkujących

Kupujesz akcje z dużymi zyskami

W czasach narastającej inflacji odpowiedzialne ulokowanie kapitału staje się z dnia na dzień coraz bardziej ważne. Mówiąc wprost: jeżeli nie zainwestujesz, stracisz. Mimo rosnącej popularności alternatywnych inwestycji takich jak kryptowaluty, tradycyjne papiery wartościowe są wciąż najpopularniejszą i najbardziej bezpieczną możliwą inwestycją. Ale jak kupić akcje z minimalnym ryzykiem i maksymalnym zyskiem? Największym problemem stojącym przed ludźmi dopiero rozpoczynającymi swoją przygodę z rynkiem papierów wartościowych są problematyczne domy maklerskie, które nie nadążają za postępem technologicznym. Tradycyjni maklerzy zazwyczaj wymagają ogromnych inwestycji początkowych na poziomie kilkudziesięciu tysięcy złotych. Wielu ludzi zadaje sobie pytanie: jak kupić akcje bez korzystania z przestarzałych domów maklerskich?

Jak nierezydenci mogą otworzyć zagraniczne konto bankowe w Europi

Jak cudzoziemcy mogą otwarciem zagranicznego rachunku bankowego w Europie

Jeśli mieszkasz w państwie członkowskim UE, otwarcie zagranicznego konta bankowego stało się łatwiejsze niż kiedykolwiek. Pod warunkiem okazania dowodu zamieszkania i paszportu z kraju ojczystego, otwarcie konta bankowego w tym samym dniu nie byłoby zbyt trudne.  Ale co należy zrobić, jeśli okaże się, że jesteś nierezydentem i chcesz otworzyć konto bankowe w UE? Może to być coś, co musisz zrobić, ponieważ musisz zaakceptować lub otrzymać płatności od swojego europejskiego klienta, a może po prostu chcesz trzymać część swoich pieniędzy w bezpiecznym miejscu, które może zaoferować państwo członkowskie UE.

Porady dotyczące rachunkowości online dla właścicieli firm

Księgowości online

Może to zabrzmieć jak coś zbyt oczywistego, ale gdy dasz swojemu księgowemu dostęp do pakietu oprogramowania, którego używasz, będzie on mógł sprawdzić Twoje finanse w mgnieniu oka i przejrzeć poszczególne rzeczy w razie potrzeby. Programy księgowe online często pozwalają kontrolować rodzaj dostępu, jaki mogą mieć użytkownicy. Nie zapomnij omówić ze swoim księgowym, jak możesz lepiej wykorzystać program.

Przewiń do góry